Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
SWISSPEARL B6-S BØLGEPLADE MØRKEGRÅ FK = FULDKANTET
Få projekttilbud
Ikke på lager til levering
Swisspearl B6-S bølgeplade er en stærk tagløsning i fibercement med et rent og enkelt udtryk, der matcher dansk byggestil. Pladerne beskytter mod hårde vejrmæssige påvirkninger og giver taget lang levetid med minimal vedligeholdelse.
B6-S er produceret med indstøbte strips, som sikrer et trædesikkert underlag, når taget er færdigmonteret. Den lave vægt gør produktet til et let tag og giver nem håndtering ved montage.
B6-S er velegnet til større tagflader og anvendes ofte på parcelhuse, landejendomme og industribygninger. Bølgepladernes rene linjer giver mange anvendelsesmuligheder; de kan også anvendes som dekorativ og funktionel beklædning på facader, hvor der ønskes et anderledes udtryk.
Overfladen bevarer et stærkt og flot udseende i årtier, også i det omskiftelige danske klima. Swisspearl B6-S fås i flere farver, herunder mørkegrå, og leveres med et komplet tilbehørsprogram i matchende farver og kvalitet for en harmonisk finish.
| Produkttype | Bølgeplade |
| Varenummer | 1617041 |
| Forbrug | 0,92 stk./m2 |
| Lægteafstand | 535/1070 mm |
| Dækbredde | 1016 mm +/- 3 mm |
| Dimension | 6 x 1086 x 1180 mm |
| Bredde | 1086 MM |
| Længde | 1180 MM |
| Tykkelse | 6 MM |
| EAN 1 | 5712236013635 |
| Lev. Varenr. | 41100150 |
| Antal pr. palle | 100 |
| Bruttovægt (KG) | 17.84 |
| Farve | Mørkegrå |
| Kanttype | FK = Fuldkantet |
| Materiale | Fibercement |
| Serie | B6-S |
| Overflade | Ubehandlet |
| Vægt pr. M2. | 16,45 |
| Kvantitetmål | STK |
| EPD type | Produkt |
| A1-A3 (indgår i LCA) | 10,157 |
| A1 (indgår i LCA) | 8,41 |
| A2 (indgår i LCA) | 0,137 |
| A3 (indgår i LCA) | 1,61 |
| Samlet Kg. Co2 eq. pr. salgsenhed | 25.2732144 |
| Fabrikantens navn | Swisspearl Danmark A/S |
| Fabrikantens adresse | Gasværksvej 24, 1, 9000 Aalborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.swisspearl.com/dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |