Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
SWISSPEARL B6-S BØLGEPLADE GRÅ HJ/HU = HJØRNEAFSKÆRING OG HULLER
Få projekttilbud
Ikke på lager til levering
SWISSPEARL B6-S bølgeplade i fibercement er en stærk tagløsning med et rent og enkelt udtryk. Pladerne beskytter mod hårde vejrmæssige påvirkninger og kræver minimal vedligeholdelse, hvilket giver et let tag og lang levetid.
Cembrit B6-S matcher den danske byggestil og bevarer en stærk og flot overflade i årtier, også i omskifteligt dansk klima. B6-S er særligt egnet til større tagflader, parcelhuse, landejendomme og industribygninger samt som dekorativt facadeelement.
Pladerne er produceret med indstøbte plastikstrips, som gør underlaget trædesikkert, når taget er færdigmonteret. Det gør B6-S velegnet til byggerier i landbruget og industrien, hvor der kan være behov for at færdes på tagfladen uden ekstra trædesikkert underlag.
| Produkttype | Bølgeplade |
| Varenummer | 1616998 |
| Forbrug | 0,92 stk./m2 |
| Lægteafstand | 535/1070 mm |
| Dækbredde | 1016 mm +/- 3 mm |
| Dimension | 6 x 1086 x 1180 mm |
| Bredde | 1086 MM |
| Længde | 1180 MM |
| Tykkelse | 6 MM |
| EAN 1 | 7045730800431 |
| Lev. Varenr. | 41100144 |
| Antal pr. palle | 100 |
| Bruttovægt (KG) | 17.96 |
| Farve | Grå |
| Kanttype | HJ/HU = Hjørneafskæring og huller |
| Materiale | Fibercement |
| Serie | B6-S |
| Overflade | Malet |
| Vægt pr. M2. | 16,47 |
| Kvantitetmål | STK |
| EPD type | Produkt |
| A1-A3 (indgår i LCA) | 10,157 |
| A1 (indgår i LCA) | 8,41 |
| A2 (indgår i LCA) | 0,137 |
| A3 (indgår i LCA) | 1,61 |
| Samlet Kg. Co2 eq. pr. salgsenhed | 25.4432136 |
| Fabrikantens navn | Swisspearl Danmark A/S |
| Fabrikantens adresse | Gasværksvej 24, 1, 9000 Aalborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.swisspearl.com/dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |