Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
SWISSPEARL B6-S BØLGEPLADE GRÅ FK = FULDKANTET
Få projekttilbud
Ikke på lager til levering
Swisspearl B6-S bølgeplade er en stærk tagløsning i fibercement, designet til at matche dansk byggestil med et rent og enkelt udtryk.
Pladerne beskytter mod hårde vejrmæssige påvirkninger og sikrer taget lang levetid samt minimal vedligeholdelse.
B6-S er produceret med indstøbte strips, som giver et trædesikkert underlag, når taget er færdigmonteret. Pladerne er lette at lægge og egner sig til større tagflader på parcelhuse, landejendomme og industribygninger.
De rene linjer giver mange anvendelsesmuligheder og gør bølgepladerne velegnede både til tag og som et dekorativt facadeelement.
Pladernes styrke og holdbarhed gør dem egnede til områder med omskifteligt vejr, hvor du ønsker en robust og vedligeholdelseslet tagløsning.
Den trædesikre overflade med plastikstrips mindsker risikoen for gennemtrædning under arbejde på taget, hvilket er relevant for både landbrug og industri.
Bølgepladernes enkle udtryk bidrager til et harmonisk helhedsindtryk og giver muligheder for matchende tilbehør i samme farvepalet.
Det lette materiale og de præcise mål gør håndtering og montage mere effektiv for både gør-det-selv'ere og professionelle.
Let tag.
| Produkttype | Bølgeplade |
| Varenummer | 1616985 |
| Forbrug | 0,92 stk./m2 |
| Lægteafstand | 535/1070 mm |
| Dækbredde | 1016 mm +/- 3 mm |
| Dimension | 6 x 1086 x 1180 mm |
| Bredde | 1086 MM |
| Længde | 1180 MM |
| Tykkelse | 6 MM |
| EAN 1 | 5712236012638 |
| Lev. Varenr. | 41100151 |
| Antal pr. palle | 100 |
| Bruttovægt (KG) | 17.96 |
| Farve | Grå |
| Kanttype | FK = Fuldkantet |
| Materiale | Fibercement |
| Serie | B6-S |
| Overflade | Malet |
| Vægt pr. M2. | 16,47 |
| Kvantitetmål | STK |
| EPD type | Produkt |
| A1-A3 (indgår i LCA) | 10,157 |
| A1 (indgår i LCA) | 8,41 |
| A2 (indgår i LCA) | 0,137 |
| A3 (indgår i LCA) | 1,61 |
| Samlet Kg. Co2 eq. pr. salgsenhed | 25.4432136 |
| Fabrikantens navn | Swisspearl Danmark A/S |
| Fabrikantens adresse | Gasværksvej 24, 1, 9000 Aalborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.swisspearl.com/dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |