Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
SWISSPEARL B5 BØLGEPLADE MØRKEGRÅ FK = FULDKANTET
Få projekttilbud
Ikke på lager til levering
B5-bølgepladen er en ubehandlet, mørkegrå fibercementplade designet til store tagflader. Den er slidstærk og specielt udviklet til at modstå det danske klima.
Det gør den velegnet til landejendomme og industribygninger. De rene linjer giver et harmonisk og rent udtryk, og den ubehandlede overflade falder naturligt ind i omgivelserne.
Pladerne kræver minimal vedligeholdelse og er en stærk løsning til let tag. De er hurtige og nemme at lægge op og bevarer en stærk og flot overflade i årtier, også under skiftende vejrforhold.
| Produkttype | Bølgeplade |
| Varenummer | 1628882 |
| Forbrug | 1,03 stk./m2 |
| Lægteafstand | 357/1070 mm |
| Dækbredde | 910 mm +/- 5 mm |
| Dimension | 6 x 1020 x 1180 mm |
| Bredde | 1020 MM |
| Længde | 1180 MM |
| Tykkelse | 6 MM |
| EAN 1 | 7045730800332 |
| Lev. Varenr. | 41000002 |
| Antal pr. palle | 100 |
| Bruttovægt (KG) | 14.27 |
| Farve | Mørkegrå |
| Kanttype | FK = Fuldkantet |
| Materiale | Fibercement |
| Serie | B5 |
| Overflade | Ubehandlet |
| Vægt pr. M2. | 14,30 |
| Kvantitetmål | STK |
| EPD type | Produkt |
| A1-A3 (indgår i LCA) | 10,157 |
| A1 (indgår i LCA) | 8,41 |
| A2 (indgår i LCA) | 0,137 |
| A3 (indgår i LCA) | 1,61 |
| Samlet Kg. Co2 eq. pr. salgsenhed | 20.2157382 |
| Fabrikantens navn | Swisspearl Danmark A/S |
| Fabrikantens adresse | Gasværksvej 24, 1, 9000 Aalborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.swisspearl.com/dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |