Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 pak. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Trompethovedet undersænker skruen i pladen og trækker pappet med ned i pladen, uden at det brydes. Modsatrettet gevind under hovedet fungerer som en lille fræser og hjælper til at undersænke skruen i pladen.
PH kærven sikrer god retningsstabilitet. High-Low gevind giver multianvendelse og sikrer høje udtræksværdier i både træ og stål.
Dobbeltløbet gevind, S-spids og venstregevind under hovedet gør igangsætning og montering mere effektiv og præcis. Trompethovedets design giver en plan overflade og trækker pap og plade sammen for en pæn finish. Sikrer pæn finish ved montering. Produktet leveres i pakker á 1000 stk.
S-spidsen sikrer nem igangsætning og præcis positionering, hvilket hjælper både private gør-det-selv'ere og fagfolk med at arbejde hurtigere. Produktets greb i materialet mindsker risiko for løse samlinger.
Designet mindsker behovet for efterbearbejdning, og den plane overflade forbedrer slutresultatet ved spartling og maling. Velegnet til projekter hvor et pænt finish og holdbar fastgørelse er afgørende. Pakningen indeholder 1000 stk.
| Produkttype | Gipsskrue |
| Varenummer | 1927477 |
| Anvendelse | Hårde gipsplader på træ og stålprofiler 0,6 mm |
| Skruedimension (MM) | 4,2x42 mm |
| Diameter (MM) | 4,2 mm |
| Længde | 42 MM |
| Tykkelse | 4,2 MM |
| EAN 1 | 5701291541153 |
| Lev. Varenr. | 154115 |
| Bruttovægt (KG) | 2.58 |
| Farve | Elforzinket |
| Model | Gipspladeskrue |
| GevindType | High/low gevind |
| Indhold | 1000 stk |
| Materiale | Kulstofholdig stål |
| Overflade | Elforzinket |
| Kvantitetmål | PAK |
| Skruespids | S spids |
| Anvendelsesklasse | 1 |
| Kærv | PH2 |
| Hovedtype | Trompethoved m flange |
| Fabrikantens navn | ITW Construction Products |
| Fabrikantens adresse | Gl. Banegårdsvej 25 - 5500 Middelfart |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.itwbyg.dk/da/ |
| Importørerens adresse | Gl. Banegårdsvej 25 - 5500 Middelfart - Danmark |
| Importørerens webadresse | www.itwbyg.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |