Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 pak. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Gipspladeskrue med trompethoved og PH kærv, designet til montering af gipsplader på både træ og stål. Trompethovedet undersænker skruen i pladen og trækker pappet med ned i pladen uden at det brydes. PH kærven sikrer god retningsstabilitet ved iskruning og giver et pænt, ensartet finish.
High-Low gevind og S-spids sikrer effektiv indtrængning og hurtig fremgang i arbejdet for både gør-det-selv'eren og håndværkeren.
Skruen er kunststofbelagt og elforzinket, og det selvskærende gevind skærer sig ind i stålprofilet, så den kan monteres uden forboring i stålprofiler op til 2,5 mm. Produktet er CE-mærket og beregnet til indendørs brug.
Det oversættes til mindre risici for papirrevner og et ensartet resultat ved spartling og maling. Kombinationen af kunststofbelægning og elforzinkning gør skruerne velegnede til indendørs konstruktioner, hvor et pænt finish og holdbar fastgørelse er vigtigt. Pakningen med 1000 stk giver mulighed for gennemførelse af større gipsprojekter uden hyppige genkøb.
| Produkttype | Gipsskrue |
| Varenummer | 1927515 |
| Anvendelse | Standard gipsplader på træ og stålprofiler 0,6 mm |
| Skruedimension (MM) | 3,9x55 mm |
| Diameter (MM) | 3,9 mm |
| Længde | 55 MM |
| Tykkelse | 3,9 MM |
| EAN 1 | 5701291541429 |
| Lev. Varenr. | 154142 |
| Bruttovægt (KG) | 2.88 |
| Farve | Elforzinket |
| Model | Gipspladeskrue |
| GevindType | High/low gevind |
| Indhold | 1000 stk |
| Materiale | Kulstofholdig stål |
| Overflade | Elforzinket |
| Kvantitetmål | PAK |
| Skruespids | S spids |
| Anvendelsesklasse | 1 |
| Kærv | PH2 |
| Hovedtype | Trompethoved |
| Fabrikantens navn | ITW Construction Products |
| Fabrikantens adresse | Gl. Banegårdsvej 25 - 5500 Middelfart |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.itwbyg.dk/da/ |
| Importørerens adresse | Gl. Banegårdsvej 25 - 5500 Middelfart - Danmark |
| Importørerens webadresse | www.itwbyg.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |