Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
Strømforsyning NG 5/E 5,0 A leveres i et kompakt kabinet af noryl, et varmebestandigt materiale godkendt til strømforsyninger.
En trinløs regulering giver optimal omløbstal og højt omdrejningsmoment ved lave hastigheder.
Dette gør den velegnet til præcisionsopgaver med micromot-værktøj.
En indbygget afbryder og en rød diode viser, når enheden er driftsklar.
Strømforsyningen har en udklappelig bøjle for nem placering og håndtering.
Den trinløse regulering sikrer præcis indstilling af omløbstal, så du nemt kan tilpasse hastigheden til arbejdet. Ved lavere omdrejning leverer enheden højt moment, hvilket giver bedre kontrol ved krævende, langsomme operationer med micromot-tilbehør.
Kabinet af noryl og den indbyggede afbryder øger sikkerheden. Huller til 2,35 og 3,0 mm skaft og en universal bananstiktilslutning gør det nemt at tilslutte og opbevare værktøjsdele. Den udklappelige bøjle forbedrer stabiliteten under brug.
PTC-overbelastningssikringen beskytter enheden ved overbelastning; efter afkøling skal 220 volt stikket kortvarigt tages ud, da strømforsyningen ikke reaktiverer automatisk. Den røde diode angiver driftsklar status for kontrol.
| Produkttype | Strømaggregat |
| Varenummer | 2677847 |
| Batterikapacitet (AH) | 5 Ah |
| Spænding (V) | 220-240 V |
| EAN 1 | 4006274287044 |
| Lev. Varenr. | 28704 |
| Bruttovægt (KG) | 2.29 |
| Model | 28704 |
| Drivmiddel | 230V |
| Ampere | 5 A |
| Totaleffekt | 5,0 A ved 16 Volt tomgang og 12 Volt driftsspænding. |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | PROXXON GmbH |
| Fabrikantens adresse | Dieselstraße 3-7 |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.proxxon.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager