Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
PLUS RUSTIK TRÆHEGN FUNGICIDBEHANDLET & GRUNDMALET 2 GANGE SORT 180 X 138 CM
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
PLUS Rustik Plankehegn 180 x 138 cm er designet til udendørs rum, hvor et rustikt og tæt hegn giver afskærmning og et varmt udtryk. Hegnet er fungicidbehandlet og grundmalet 2 gange i sort, hvilket giver en ensartet overflade og øget modstandskraft mod angreb.
Konstruktionen med 12x120 mm beklædning og 15x54 mm lister skaber et robust udtryk og tæt struktur. Toprammen på 44x54 mm og bundrammen i sandwichkonstruktion (2 stk. 12x68 mm) sikrer stabilitet.
Hegnet er samlet med rustfrie dykkere/slagskruer. Uden sideramme kan bredden tilpasses efter behov. . Lad kreativiteten få frit spil - og byg en oase med PLUS Cubic beslag.
Den grundmalede og fungicidbehandlede overflade beskytter træet og giver et ensartet, mørkt finish, så hegnet fremstår vedligeholdelsesvenligt og dekorativt. Sandwichbundrammen fordeler belastningen og hjælper med at bevare plankeopstillingen over tid.
Rustfrie dykkere/slagskruer modvirker korrosion i sammenføjninger udendørs. Tilbehør følger som angivet for montering.
Tilbehør som stolper, beslag og skruer skal tilkøbes.
| Produkttype | Træhegn |
| Varenummer | 1668704 |
| Dimension | 180 x 138 cm |
| Bredde | 180 CM |
| Længde | 180 CM |
| Højde | 138 CM |
| Tykkelse | 2,7 cm |
| Dybde | 2.7 cm |
| EAN 1 | 5703393720535 |
| Lev. Varenr. | 17542-15 |
| Bruttovægt (KG) | 22.5 |
| Farve | Sort |
| Materiale | Nåletræ |
| Serie | RUSTIK |
| Overflade | Grundmalet |
| Behandling | Fungicidbehandlet & grundmalet 2 gange |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Plus A/S |
| Fabrikantens adresse | Ådalen 13 B, 1., 6600 Vejen |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | https://www.plus.dk/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager