Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
PLUS NORDIC 3-MODUL STANDARD MULTIHAVEHUS 14 M2
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
PLUS Nordic Multi Havehus er et 3-moduls havehus på 14 m² med dobbeltdør og åben front, velegnet som redskabsrum eller hobbyrum. Dobbeltdøren (193×190 cm) leveres færdigsamlet og kan monteres i begge sider. Huset leveres ubehandlet og som "Saml selv", så du kan tilpasse overfladebehandling efter ønske. PLUS anbefaler altid grundbehandling inden opstilling.
Byggekonstruktionen omfatter savskåret beklædning 19×100 mm "to på én" med ±2 mm tolerance, tagbrædder 18×120 mm, tagspær 45×95 mm og toprem i 45×95/45×120 mm. Taghældningen er 12,5º. Stolper og bundrem er dimensioneret for udendørs opbygning og forankring i frostfri dybde.
| Produkttype | Multihavehus |
| Varenummer | 2274824 |
| Udvendige mål | Udvendig grundmål: 635×218 cm (L×B). Udvendig højdemål: 169/220 cm. |
| Bredde | 218 cm |
| Længde | 635 cm |
| Højde | 220 CM |
| EAN 1 | 5703393737632 |
| Lev. Varenr. | 168590-1 |
| Areal (M2) | 14 m2 |
| Miljømærke | FSC |
| Bruttovægt (KG) | 687.5 |
| Farve | Natur |
| Model | Standard |
| Materiale | Nåletræ |
| Serie | nordic 3-modul |
| Overflade | Savskåret |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Plus A/S |
| Fabrikantens adresse | Ådalen 13 B, 1., 6600 Vejen |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | https://www.plus.dk/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager