Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
PLUS NORDIC 1 MODUL LUKKET INKL. TAGPAP OG ALULISTER CYKELSKUR 5 M²
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
PLUS Nordic cykelskur i 5 m² er et enkeltmodul med dobbeltdør, designet til opbevaring af cykler og tilbehør tæt ved boligen. Skuret leveres ubehandlet og som 'Saml selv' og inkluderer tagpap samt alulister, så taget er færdigt ved opstilling.
Gavle og bagvæg leveres som færdigsamlede sektioner, og dørene leveres færdigsamlede for nem montering. Tagkonstruktionen leveres usamlet; tagbrædder, tagspær og toprem er specificeret for stabil konstruktion og en taghældning på 12,5º.
Beklædningen er 19×100 mm savskåret 'to på én' med +/-2 mm tolerance. Bundrem, tagbrædder, tagspær og stolper følger de angivne dimensioner, og beslagene er varmgalvaniserede med justérbare stabler og indvendig skudrigel.
Stolperne er trykimprægnerede høvlede 95×95 mm og er udfræset til H-stolpefødder; de skal forankres i beton i frostfri dybde jf. montagevejledning. H-stolpefødder er ekskl. — bestil varenr. 1685606-1 hvis ønsket.
Skuret er ikke isoleret. Estimeret montagetid er 2 personer i ca. 6 timer ekskl. fundament. PLUS anbefaler grundbehandling inden opstilling. HUSK at orientere dig om gældende regler for småhusbyggeri eller kontakt Teknisk Forvaltning i din kommune.
| Produkttype | Cykelskur |
| Varenummer | 2274804 |
| Antal rum | 1 |
| Indvendige mål | 2,08×2,12 m m |
| Udvendige mål | 2,29×2,18 m m |
| Bredde | 218 cm |
| Længde | 229 CM |
| Højde | 220 CM |
| EAN 1 | 5703393737779 |
| Væg tykkelse | 100 |
| Lev. Varenr. | 1685605-1 |
| Areal (M2) | 5 m² |
| Miljømærke | FSC |
| Bruttovægt (KG) | 465 |
| Farve | Natur |
| Model | Inkl. tagpap og alulister |
| Materiale | Nåletræ |
| Serie | NORDIC 1 MODUL LUKKET |
| Overflade | Savskåret |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Plus A/S |
| Fabrikantens adresse | Ådalen 13 B, 1., 6600 Vejen |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | https://www.plus.dk/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager