Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
PLUS KLINK PROFILHEGN TRYKIMPRÆGNERET OG GRUNDMALET SORT 174 X 91 CM
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
Forventet på online lager: 03.06.2026
Leveringstid herefter: 6-10 hverdage
PLUS Klink Profilhegn i målet 174 x 91 cm leveres som sæt med 7 profilbrædder og 1 topafslutning. Leveres uden skruer.
Profilbrædderne er savskåret og børstet med en dækbredde på 128 mm og er grundmalet i dækkende sort. Topafslutningen er høvlet og giver en pæn afslutning.
Hegnet er trykimprægneret og fremstillet i langsomt voksende rødgran fra det nordlige Sverige. Den lukkede cellestruktur betyder, at træet stort set ikke optager vand.
Den minimale vandoptagelse mindsker risiko for opsvulmen og giver mindre behov for vedligeholdelse. Grundmalingen giver et ensartet udtryk og gør det nemmere at opnå en jævn overflade ved montering.
Profilbræddernes længde på 177 cm giver fleksibilitet ved tilpasning, og dækbredden på 128 mm sikrer tæt og ensartet beklædning.
| Produkttype | Profilhegn |
| Varenummer | 1881839 |
| Dimension | 174 x 91 cm |
| Bredde | 174 CM |
| Længde | 174 CM |
| Højde | 91 CM |
| Tykkelse | 2,7 cm |
| Dybde | 2.7 cm |
| EAN 1 | 5703393728944 |
| Lev. Varenr. | 17792-15 |
| Miljømærke | FSC |
| Bruttovægt (KG) | 18.61 |
| Farve | Sort |
| Materiale | Nåletræ |
| Serie | KLINK |
| Overflade | Grundmalet |
| Leveringsdato | 2026-06-10T00:00:00 |
| Behandling | Trykimprægneret og grundmalet |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Plus A/S |
| Fabrikantens adresse | Ådalen 13 B, 1., 6600 Vejen |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | https://www.plus.dk/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager