Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
PLUS 5 TRIN TERRASSETRAPPE 1200 X 880 MM
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
Forventet på online lager: 09.04.2026
Leveringstid herefter: 6-10 hverdage
Terrassetrappe 5 trin - 34,2° - 120 cm. En terrassetrappe er meget mere end et praktisk element i dit uderum. Den er nærmest et møbel i sig selv, som inviterer til et hvil og afslapning alene eller i fællesskab med dine nærmeste. Med trappevanger i trykimprægneret træ kan du skyde genvej i dit trappeprojekt, da udregningerne for trinbredde og hældning er udført på forhånd. Terrassetrappekittet indeholder trappevanger, trinbrædder, beslag og skruer, så du har det komplette materiale til at bygge trappen i træ og skabe et indbydende uderum.
Den forudberegnede hældning på 34,2° og trinbredde på 25 cm giver en velafbalanceret gangflade, så trappen føles stabil og behagelig at gå på. Det komplette kit gør det nemt for gør-det-selv'eren at montere trappen uden at skulle beregne trinbredde eller hældning selv. Trappevangerne i trykimprægneret træ monteres med de medfølgende beslag og skruer, så konstruktionen er klar til brug i uderummet.
| Produkttype | Terrassetrappe |
| Varenummer | 2392684 |
| Vangedybde (CM) | 126 |
| Dimension | 1200 x 880 mm |
| Bredde | 120 CM |
| Højde | 88 CM |
| Tykkelse | 126 cm |
| Dybde | 126 cm |
| EAN 1 | 5703393746757 |
| Lev. Varenr. | 546240-1 |
| Bruttovægt (KG) | 51.14 |
| Model | 5 TRIN |
| Materiale | Nåletræ |
| Leveringsdato | 2026-04-16T00:00:00 |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Plus A/S |
| Fabrikantens adresse | Ådalen 13 B, 1., 6600 Vejen |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | https://www.plus.dk/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager