Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Philips LED pærer udsender et smukt, varmt hvidt lys, har en ualmindelig lang levetid og giver øjeblikkelige og mærkbare energibesparelse. Denne pære har et rent og elegant design – en perfekt erstatning for de traditionelle matterede pærer.
Pæren er beregnet til standard E27 fatning og leveres med mat overflade. Varmglød-funktionen giver en blød dæmpbar lyskurve, der efterligner glødepærens varme farvetone ved nedsat lysstyrke. Det gør pæren velegnet til stemningsfuld belysning i stue, soveværelse eller spisestue.
Den lange levetid kombineret med øjeblikkelig energibesparelse betyder færre udskiftninger og lavere strømforbrug over tid. Det rene design sikrer et diskret udseende i åbne lamper og armaturer, hvor en matteret overflade ellers anvendes for at undgå blænding.
Det matte finish reducerer blænding og skaber jævnt lys, mens varmglød-dæmpning sikrer naturlig farvetone ved lavere styrke. Kombinationen af lang levetid og energibesparelse giver lavere samlede driftsomkostninger. Designet passer godt i både åbne og lukkede armaturer.
| Produkttype | LED pære |
| Varenummer | 2214352 |
| Lyskildeform | Standard |
| Diameter (MM) | Ø60 mm |
| Svarende til | 100 |
| Dæmpbar | Ja |
| Lyskildens levetid (timer) | 15000 timer |
| Bredde | 60 MM |
| Højde | 108 MM |
| Stk. pr. pakke | 1 |
| EAN 1 | 8719514324114 |
| Lev. Varenr. | 929003011701 |
| Bruttovægt (KG) | 0.098 |
| Watt | 11W |
| Fatning | E27 |
| Lumen | 1521 lm |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | D |
| Kelvin | 2200K-2700K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Signify |
| Fabrikantens adresse | I.B.R.S./C.C.R.I. Numéro 10461, 5600 VB Eindhoven |
| Fabrikantens land | Holland |
| Fabrikantens webadresse | www.signify.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |