Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
Ikke på lager til levering
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Philips LED pære i kendt form giver pålidelig belysning med kronefatning E14. Den klare finish leverer et rent, uforstyrret lys til lamper og mindre armaturer. Pæren er ikke dæmpbar og leveres i 1-pak.
LED-teknologien bruger ca. 85% mindre energi end traditionelle lyspærer, hvilket reducerer energiforbruget markant i daglig brug. På grund af dens energieffektivitet har pæren en forventet levetid, som er ti gange længere end traditionelle pærer, så du udskifter sjældnere.
Det lave energiforbrug gør pæren velegnet til løbende belysning i hjemmet, hvor du ønsker et klart lys uden hyppige udskiftninger.
Med klar overflade fremhæver den detaljer og skaber et veldefineret lys i læselamper, natbordslamper og mindre dekorative armaturer. At pæren holder ti gange så længe betyder færre udskiftninger og mindre tid brugt på vedligehold.
Som 15W LED-pære giver den et lavt strømforbrug samtidig med, at den bevarer funktionalitet svarende til traditionelle pærer. Valget af en ikke-dæmpbar, klar E14-pære er praktisk i steder, hvor stabil, vedvarende lysstyrke er ønsket, og hvor dæmpning ikke er nødvendig. Perfekt til daglig brug.
| Produkttype | LED pære |
| Varenummer | 2121912 |
| Lyskildeform | Krone |
| Diameter (MM) | Ø45 mm |
| Svarende til | 15 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 220V-240V |
| Stk. pr. pakke | 1 |
| EAN 1 | 8718699764234 |
| Lev. Varenr. | 929002370201 |
| Bruttovægt (KG) | 0.04 |
| Model | KLAR |
| Watt | 1W |
| Fatning | E14 |
| Lumen | 136 lm |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | F |
| Kelvin | 2700 |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Signify |
| Fabrikantens adresse | I.B.R.S./C.C.R.I. Numéro 10461, 5600 VB Eindhoven |
| Fabrikantens land | Holland |
| Fabrikantens webadresse | www.signify.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |