Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
PHILIPS LED 40W G9 WW HVID er en LED stift til G9-fatning i varm hvid. Pæren leveres som 1 pak og er ikke dæmpbar. Den er beregnet til spotbelysning i hjemmet og giver et varmt, funktionelt lys til mindre armaturer, skabe og dekorativ belysning.
Som LED-alternativ svarer den i lysudbytte til 25W eller 40W afhængigt af armatur og anvendelse, hvilket gør den velegnet til både udskiftning og opgradering af eksisterende halogenpærer.
Pæren er velegnet til erstatning af små halogenpærer i lamper, spots og pendler med G9-fatning. Den varme hvide farvetone skaber et behageligt, indbydende lys i opholdsrum og ved arbejdsområder.
Ved valg af denne LED-stift får du en løsning der kombinerer effektivitet og en varm lysoplevelse. Pæren sælges enkeltvis som 1 pak og passer til standard G9-armaturer.
Den er ikke dæmpbar og egner sig derfor til armaturer, hvor lysstyrken ikke skal reguleres. Ved behov for variabel lysstyrke bør du vælge en dæmpbar pære.
Pakken og produktteksten RF ND SRT6 identificerer modellen ved køb.
| Produkttype | LED pære |
| Varenummer | 2422319 |
| Lyskildeform | Spot |
| Svarende til | 40 |
| Dæmpbar | Nej |
| Lyskildens levetid (timer) | 15000 t |
| Spænding (V) | 220-240V |
| Stk. pr. pakke | 6 |
| EAN 1 | 8720169301696 |
| Lev. Varenr. | 929003790801 |
| Bruttovægt (KG) | 0.01 |
| Farve | Hvid |
| Watt | 3.7W |
| Fatning | G9 |
| Lumen | 470 lm |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | E |
| Kelvin | 2700 |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Signify |
| Fabrikantens adresse | I.B.R.S./C.C.R.I. Numéro 10461, 5600 VB Eindhoven |
| Fabrikantens land | Holland |
| Fabrikantens webadresse | www.signify.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |