Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
LED-armaturet giver god arbejdsbelysning med en høj beskyttelsesgrad, hvilket gør det velegnet i garagen, kælderen, værkstedet eller til udendørs brug. Hvid plast sikrer et neutralt udseende og nem rengøring.
Armaturet er beregnet til 2x18W LED-rør og leverer en samlet lysstyrke angivet som 3240LM ved 4000K. Lampen har lavt energiforbrug og leveres inkl. 2 LED-lyskilder med en lang levetid på op til 15. timer.
IP65-beskyttelsen giver høj beskyttelse mod støv og vandsprøjt, så armaturet kan anvendes i udendørs nærmiljøer.
Det neutrale lys på 4000K giver klart, neutralt hvidt lys som egner sig til arbejdsopgaver og montage, hvor farvegengivelse og skarphed er vigtig. Den samlede lysstyrke og de medfølgende lyskilder sikrer straks anvendelig belysning efter installation.
Egner sig til gør-det-selv-projekter i hjemmets værksted.
| Produkttype | Lysarmatur |
| Varenummer | 1853176 |
| Medleveret tilbehør | Leveres inkl. 2 stk. LED-lyskilder |
| IP klasse | IP65 |
| Dæmpbar | Nej |
| Lyskildens levetid (timer) | 25000 timer |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 11,8 CM |
| Længde | 127 CM |
| Højde | 9 CM |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5701581340084 |
| Lev. Varenr. | 27596101 |
| Bruttovægt (KG) | 2.36 |
| Farve | Grå |
| Model | 2*18W |
| Watt | 2x18W |
| Fatning | G13 |
| Lumen | 3240 lm |
| Materiale | Plast |
| Serie | Works |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | F |
| Kelvin | 4000 K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag