Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
NORDLUX Solar Led Rica Round Bedlampe i sort plast.
Rica-serien er en serie af trådløse, soldrevne havelamper i et moderne og minimalistisk design.
Stolpelampen oplades af sollys i løbet af dagen og tænder automatisk, når den opfanger bevægelse.
Det nedadvendte lys er perfekt til at oplyse din hoveddør, indkørsel eller andre områder med en masse trafik.
Nem installation med det medfølgende spyd gør det enkelt at placere lampen ved indkørsel eller hoveddør.
Det nedadvendte, målrettede lys skaber tryg passage og fremhæver indgangspartier uden at blænde.
Den automatiske tænd/sluk-funktion aktiveret af bevægelsessensoren sikrer belysning kun når det er nødvendigt.
Det enkle, moderne design passer til både traditionelle og moderne facader.
Den trådløse opbygning betyder ingen synlige kabler eller behov for professionel installation; placér spyddet i græs eller jord og lampen er klar.
Med IP44-beskyttelse tåler lampen vind og regn og kan placeres udendørs.
| Produkttype | Solcelle bedlampe |
| Varenummer | 2140590 |
| Diameter (MM) | Ø150 mm |
| IP klasse | IP44 |
| Fremspring (MM) | 195 |
| Dæmpbar | Nej |
| Lyskildens levetid (timer) | 30000 timer |
| Bredde | 0 CM |
| Længde | 0 CM |
| Højde | 60 CM |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5704924004780 |
| Lev. Varenr. | 2118158003 |
| UN-Code | UN3481 |
| Bruttovægt (KG) | 1.66 |
| Farve | Sort |
| Model | round |
| Watt | 5W |
| Fatning | SOLAR-LED |
| Lumen | 400 lm |
| Materiale | Plast |
| Serie | Rica |
| Kelvin | 3000K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |