Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Oja er en ultratynd loftlampe i et moderne og minimalistisk design med integreret LED og 3-trins Moodmaker SceneSelect, som betjenes med din normale vægkontakt. Lampen giver et smukt og funktionelt lys og kan placeres i fugtige rum som badeværelse eller kælder takket være IP54.
Moodmaker giver mulighed for 100% lys ved 4000K eller 3000K samt et nattelys på 20% (3000K). Hukommelses- og nulstillingsfunktionen gør det muligt at gemme og vende tilbage til din foretrukne farvetemperatur og lysstyrke.
Med en effekt på 14,5W og en diameter på 29,4 cm leverer lampen effektivt lys uden at være dominerende i rummet. Sort finish giver et diskret og moderne udtryk, der passer til mange indretningsstile.
Oja 29 passer til både funktionelle og dekorative installationer, hvor et lavt profil og ensartet lys er ønsket. Integreret LED og hukommelsesfunktionen sikrer hurtig adgang til din foretrukne lysindstilling.
IP54-beskyttelsen gør lampen egnet i fugtige rum som badeværelse og kælder, så du får både et funktionelt lys og en robust løsning.
| Produkttype | Plafond |
| Varenummer | 2113297 |
| IP klasse | IP54 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 29,4 cm |
| Længde | 29,4 cm |
| Højde | 2,3 CM |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5704924002144 |
| Lev. Varenr. | 2015026103 |
| Bruttovægt (KG) | 0.715 |
| Farve | Sort |
| Model | 29 |
| Watt | 14,5W |
| Fatning | LED-modul |
| Lumen | 1600 lm |
| Materiale | Plast |
| Serie | Oja |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | E |
| Kelvin | 3000/4000K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |