Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Latona er en universelt anvendelig, IP2-klassificeret LED-skinne til montering under skab med integrerede lysdioder, der fungerer som erstatning for T5-lysstofrør. Armaturet leverer rettet lys under overskabe og skaber en jævn belysning af arbejdsflader.
Den indbyggede 2-step MoodMakerTM dæmpefunktion giver mulighed for to dæmpetrin, så du kan tilpasse lysniveauet efter behov.
Integrerede dioder sikrer et stabilt og ensartet lys uden behov for separate rør.
Som erstatning for traditionelle T5-rør passer Latona til opgaver, hvor du ønsker et slankt armatur med integrerede lysdioder.
Det universelle design gør armaturet anvendeligt i flere indbyggede løsninger under skabe, hvor du har brug for direkte, retningsbestemt belysning.
MoodMakerTM-dæmpningen betyder, at du kan vælge mellem fuldt lys til arbejdsopgaver og et blødere niveau til stemningsbelysning.
Integrerede lysdioder reducerer behovet for udskiftning af rør og giver en ensartet lysfordeling langs skinnen.
Med IP2-klassificeringen er armaturet tiltænkt almindelige indendørs anvendelser, hvor det monteres under møbler og skabe.
| Produkttype | Lysarmatur |
| Varenummer | 2018625 |
| IP klasse | IP20 |
| Fremspring (MM) | 34 |
| Dæmpbar | Nej |
| Lyskildens levetid (timer) | 25000 timer |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 2,4 CM |
| Længde | 56,2 cm |
| Stk. pr. pakke | 1 |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5701581446380 |
| Lev. Varenr. | 47426101 |
| Bruttovægt (KG) | 0.205 |
| Farve | Hvid |
| Watt | 8W |
| Fatning | LED-modul |
| Lumen | 730 lm |
| Materiale | Plast |
| Serie | Latona |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | E |
| Kelvin | 15000K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |