Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Essensen af nordisk design kommer til udtryk i den tidløse Ellen serie. Det enkle og runde design er opnået på flotteste vis og giver et fuldendt udtryk.
Den store kuppelformede skærm står i flot kontrast til det lette stel og skaber visuel volumen samt et bredt lysfelt.
Det brede lysfelt sikrer en jævn og behagelig belysning, velegnet som stemningsgivende baggrundslys i opholdsrum.
Designet fungerer harmonisk i nordisk indretning og giver samtidig visuel tyngde uden at dominere rummet.
Det lette stel giver en diskret profil, hvilket gør lampen nem at kombinere med møbler og materialer uden at optage visuelt fokus. Kuppelskærmens form spreder lyset effektivt og mindsker skygger.
Ellen 40 fungerer særligt godt som helhedsbelysning i stuen eller som supplerende lyskilde i læsehjørner, hvor et blødt og jævnt lys skaber komfort og god stemning.
| Produkttype | Gulvlampe |
| Varenummer | 2042328 |
| Diameter (MM) | Ø400 mm |
| IP klasse | IP20 |
| Ledningslængde (CM) | 150 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 40 CM |
| Længde | 0 CM |
| Højde | 140 CM |
| Inkl. lyskilde | Nej |
| EAN 1 | 5701581458789 |
| Lev. Varenr. | 48584001 |
| Bruttovægt (KG) | 3 |
| Farve | Hvid |
| Watt | 40W |
| Fatning | E27 |
| Materiale | Metal |
| Serie | Ellen |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |