Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Et klassisk rundt indbygningsspot med et integreret dæmpbart LED-modul på 345 lm. Leveres i hvid.
Samlet effekt 3x5,5W giver et stabilt og behageligt lys. Den dæmpbare funktion gør det muligt at skabe stemning ved spisning eller afslapning.
Dorado er let og hurtig at montere via en skrueløs stikforbindelse og drejelåssystem. Flere spots kan forbindes for at opnå en jævn lysfordeling i større rum.
Spottet udsender et varmt lys på 2700 K, hvilket gør det særligt velegnet i stuen, spisestuen og værelset.
IP 65-klassificeringen betyder, at spottet kan anvendes i fugtige miljøer som eksempelvis badeværelset.
Hvid overflade gør spottet diskret i loftet og passer til mange indretningsstile.
Muligheden for at forbinde flere spots gør Dorado velegnet til både enkeltstående anvendelser og rækkeinstallationer, hvor man ønsker jævn lysfordeling.
Skrueløs stikforbindelse gør installation hurtigere og mindsker behovet for tid på ledningsarbejde.
Dæmpbarheden giver fleksibilitet til arbejde og afslapning, fra klart arbejdslys til blødt stemningslys.
Ideel løsning til moderne hjem og renoveringsprojekter.
| Produkttype | Indbygningsspot |
| Varenummer | 2049754 |
| Diameter (MM) | Ø85 mm |
| IP klasse | IP65 |
| Dæmpbar | Ja |
| Lyskildens levetid (timer) | 20000 timer |
| Spænding (V) | 230V |
| Højde | 3,6 CM |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5701581471085 |
| Lev. Varenr. | 49410101 |
| Huldiameter (cm) | 4.6 |
| Bruttovægt (KG) | 0.474 |
| Farve | Hvid |
| Model | DÆMPBAR |
| Watt | 3x5,5W |
| Fatning | LED-modul |
| Lumen | 345 lm |
| Materiale | Plast |
| Serie | Dorado |
| Energiklasse | E |
| Kelvin | 2700K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |