Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Rispapir 40 pendel fra Nordlux er en klassisk og enkel lampe, der giver et blødt og behageligt lys.
Skærmen er fremstillet i beige rispapir, som spreder lyset jævnt og skaber en varm atmosfære i rummet.
Lyset er velegnet til rum, hvor belysningen bør være blødere end direkte lamper.
Pendlen har mange anvendelsesmuligheder og passer godt i sommerhuset, på børneværelset, i soveværelset, på teenageværelset eller i entréen.
Den enkle form gør den let at integrere i forskellige indretningsstile og skaber et indbydende, varmt rum.
Skærmens diameter og højde på 40 cm giver en markant, men diskret pendel uden at fylde visuelt.
Skærmen bløder lyset op og mindsker skarpe skygger, hvilket gør pendlen velegnet i stuen og andre opholdsrum, hvor et roligt og indbydende lys er ønsket.
Den neutrale off-white farve gør lampen let at kombinere med både lyse og varme farvetoner.
| Produkttype | Pendel |
| Varenummer | 5693009 |
| Diameter (MM) | Ø400 mm |
| Medleveret tilbehør | Leveres ekskl. ophæng. |
| IP klasse | IP20 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 40 CM |
| Længde | 0 CM |
| Højde | 40 CM |
| Inkl. lyskilde | Nej |
| EAN 1 | 5708715740000 |
| Lev. Varenr. | 14094001 |
| Bruttovægt (KG) | 0.07 |
| Farve | Off white |
| Model | Rispapir 40 |
| Watt | 60W |
| Materiale | Papir |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |