Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
Alton-serien bruger gyldne toner som kontrast til nordisk minimalisme og skaber samhørighed mellem opalhvidt glas og børstede messingdetaljer.
De varme metaller er stadigvæk hotte i indretningen, og kombinationen af messing og glas giver et graciøst udseende, hvor materialerne supplerer hinanden på finest vis.
Alton plafond kombinerer fint hvidt opalglas og eksklusiv messing på en overbevisende måde og leverer et blødt, blændfrit lys, der skaber en hyggelig atmosfære.
Plafonden er ideel til entréen, hvor den byder gæster velkommen med behagelig belysning. Designet passer godt til både en enkel, nordisk stil og mere klassisk indretning.
Brug eksempelvis plafonden i din entré, og byd dine gæster velkommen med et blødt, blændfrit lys og en hyggelig atmosfære. Det opalhvide glas fordeler lyset jævnt uden hårde skygger.
Nordlux Plafond fra Alton-serien er udført med børstet messing som dekorative detaljer, hvilket giver et eksklusivt præg uden at tage fokus fra rummets øvrige materialer.
Den enkle kombination af glas og messing supplerer både moderne og klassiske hjem.
| Produkttype | Loftlampe |
| Varenummer | 2100554 |
| Diameter (MM) | Ø275 mm |
| IP klasse | IP20 |
| Dæmpbar | Nej |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 27,5 CM |
| Længde | 27,5 CM |
| Højde | 24 CM |
| Inkl. lyskilde | Nej |
| EAN 1 | 5704924001062 |
| Lev. Varenr. | 2010506001 |
| Bruttovægt (KG) | 2.2 |
| Farve | Messing |
| Watt | 25W |
| Fatning | E27 |
| Materiale | Glas |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager