Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Højtryksrenser til lettere rengøringsopgaver omkring dit hjem. CORE 125-5 PC leverer op til 125 bar og en vandmængde på 438 l/time, hvilket giver effektiv afrensning af terrasser, havemøbler og flader omkring boligen.
Maskinen er kompakt med mange integrerede funktioner og et opretstående ergonomisk design. Den har en driftssikker metalpumpe og en ULTRA TORQUE universalmotor, samt automatisk start/stop for enkel betjening.
Med Click & Clean tilbehørssystem, spulehåndtag med lynkobling og drejefunktion af slange samt holdere til tilbehør er den nem at bruge, opbevare og transportere. Brugerguide medfølger for optimal rengøring.
Automatisk start/stop gør betjeningen enkel og mindsker unødvendig drift. Holdere til spulehåndtag, dyser, skumsprayer og elkabel holder orden i tilbehøret, så du hurtigt skifter mellem funktioner under arbejdet. Den 5 m ULTRA FLEX slange giver god rækkevidde til opgaver nær huset.
| Produkttype | Højtryksrenser |
| Varenummer | 2139770 |
| Slangelængde | 5 m |
| Medleveret tilbehør | Standardtilbehør, 5 m ULTRA FLEX højtryksslange m. lynkobling, C & C Gentle PR dyse m. trykregulering, C & C Rough dyse, C & C Skumsprayer + dunk, Compact Patio terrassevasker |
| Spænding (V) | 230V |
| Bredde | 290 MM |
| Længde | 240 MM |
| Højde | 640 MM |
| EAN 1 | 5715492223589 |
| Lev. Varenr. | 128471250 |
| Kabellængde | 5 m |
| Bruttovægt (KG) | 8.4 |
| Model | Core 125-5 PC |
| Dimension | 640x290x240 mm |
| Drivmiddel | 230V |
| Kapacitet | 438 l/t |
| Totaleffekt | 1,4 kW |
| Anvendelsestemperatur | Max. temp. på tilgangsvand: 40° |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nilfisk A/S |
| Fabrikantens adresse | Marmorvej 8, 2100 København Ø |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nilfisk.com |
| Importørerens adresse | Marmorvej 8, 2100 København Ø |
| Importørerens webadresse | www.nilfisk.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |