Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
NILFISK CLASSIC CLASSIC 140-6 P HØJTRYKSRENSER 140
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Højtryksrenser til medium svære rengøringsopgaver omkring dit hjem. Classic 140-6 P leverer op til 140 bar og maks. 462 l/time, hvilket gør den velegnet til rengøring af terrasse, havemøbler, indkørsler og facader. Den kompakte opretstående ergonomiske konstruktion kombinerer driftssikker metalpumpe og universalmotor med automatisk start/stop for enkel betjening og længere levetid.
Maskinen er nem at opbevare og transportere takket være integreret kørevogn og smarte holdere til spulehåndtag, dyser, dyserør, skumsprayer og elkabel. Click & Clean tilbehørssystemet gør det hurtigt at skifte mellem C & C Gentle- og C & C Rough-dyse samt skumsprayer, så du får korrekt rengøring til forskellige overflader.
Patio terrassevasker og C & C-dyserne sikrer effektiv rengøring af flader uden skader, mens skumsprayeren forlænger kontakttiden for rengøringsmidlet. Spulehåndtagets drejefunktion og den fleksible slange giver bedre rækkevidde ved trange steder.
| Produkttype | Højtryksrenser |
| Varenummer | 2540001 |
| Slangelængde | 6 m |
| Medleveret tilbehør | Patio terrassevasker, C & C Gentle dyse, C & C Rough dyse, C & C Skumsprayer + dunk, • 6 m ULTRA FLEX højtryksslange m. lynkobling |
| EAN 1 | 5715492288748 |
| Lev. Varenr. | 128471528 |
| Kabellængde | 5 m |
| Bruttovægt (KG) | 8.6 |
| Model | Classic 140-6 P |
| Drivmiddel | 230V |
| Serie | Classic |
| Totaleffekt | 2000 watt |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nilfisk A/S |
| Fabrikantens adresse | Marmorvej 8, 2100 København Ø |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nilfisk.com |
| Importørerens adresse | Marmorvej 8, 2100 København Ø |
| Importørerens webadresse | www.nilfisk.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |