Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
NAVIMOW SEGWAY I220E LIDAR ROBOTPLÆNEKLIPPER INKL. GARAGE 2000
Antal afsalgsenhed( 1,00 sæt. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Navimow Robot I220E LIDAR leverer kabelfri plænepleje med højopløselig solid‑state LiDAR. Automatisk kortlægning med ét klik fjerner behovet for kabler og eksterne antenner.
LiDAR‑teknologien giver enestående positioneringsnøjagtighed og en markant forbedret brugeroplevelse, som resulterer i mere præcis og ensartet klipning.
Det fuldt integrerede design uden klodsede sensorer sikrer maksimal beskyttelse og driftssikkerhed, hvilket gør robotten robust i daglig brug.
Den elegante og moderne opbygning skjuler sensorer og antenner, så installationen fremstår stilren og diskret i haven.
Automatisk kortlægning med ét klik gør opsætning hurtig og enkel for brugeren uden behov for eksterne antenner.
Produktet leveres inkl. garage 2000 m2, som giver en færdig opbevaringsløsning og beskyttelse mellem klipninger.
Den høje positioneringsnøjagtighed mindsker behovet for manuel korrektion og sikrer, at kanter og små områder klippes nøjagtigt.
Fuldt integreret beskyttelse af sensorer og elektronik bidrager til længerevarende driftssikkerhed og reduceret risiko for skader.
Designet holder haven fri for synlige eksterne enheder og bevarer et moderne udtryk.
Nem og hurtig.
| Produkttype | Robotplæneklipper inkl. garage |
| Varenummer | 9256504 |
| Korridorbredde | 70cm |
| Klippeareal | 2000 |
| Batteritype | Li-Ion Batteri |
| Funktioner | LIDAR Technology, Auto Mapping, Easy Deployment - No Wires, No Antenna |
| Klippebredde | 22cm |
| Klippehøjde | 20-70mm |
| Batterispænding | 240 |
| Batterikapacitet (AH) | 7,6 |
| Ladetid (MIN.) | 150 |
| Medleveret tilbehør | 1x Navimow i220E Lidar, 1x Power supply, 1x Extension cable for power supply , 1x Pegs to secure the extension cable, 1x Charging station and installation kit, 1 set with assembly blades, 1x user guide |
| Lydtryksniveau (dB) | 58 |
| Driftstid (MIN.) | 170 |
| Max. hældning (Grader) | 45% |
| Bruttovægt (KG) | 29.35 |
| Model | I220E LIDAR |
| Drivmiddel | Batteri |
| Serie | Segway |
| Benytter grænsekabel | Nej |
| Kvantitetmål | SÆT |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |