Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
NAVIMOW I220E LIDAR ROBOTPLÆNEKLIPPER INKL. GARAGE 2000
Antal afsalgsenhed( 1,00 sæt. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
Navimow Robot I220E LIDAR PRO kombinerer højopløselig solid‑state LiDAR med fuldstændig kabelfri installation for maksimal brugervenlighed. Automatisk kortlægning med ét klik fjerner behovet for kabler og eksterne antenner, så installationen bliver enkel og hurtig.
Den integrerede LiDAR‑sensor giver enestående positioneringsnøjagtighed og forbedrer navigationspræcisionen, hvilket giver et mere ensartet klipperesultat. Præcisionen gør det lettere at definere klippeområder og opnå konsekvent finish i forskellige haver.
Det fuldt integrerede design uden klodsede sensorer beskytter følsomme komponenter og sikrer høj driftssikkerhed, hvilket mindsker risikoen for driftsstop. Leveres inkl. garage, hvilket giver ekstra beskyttelse og bidrager til maskinens længere levetid.
Den elegante, diskrete udførelse gør robotten velegnet til private haver, hvor både funktion og udseende betyder noget.
Automatisk kortlægning med ét klik gør det muligt at opdatere haven efter ændringer i layout, så robotten tilpasser sig nye grænser. Den kabelfri løsning mindsker behovet for synlige installationskomponenter i haven.
| Produkttype | Robotplæneklipper inkl. garage |
| Varenummer | 9256506 |
| Korridorbredde | 70cm |
| Klippeareal | 2000 |
| Batteritype | Li-Ion Batteri |
| Funktioner | LIDAR Technology, Auto Mapping, Easy Deployment - No Wires, No Antenna |
| Klippebredde | 22cm |
| Klippehøjde | 20-70mm |
| Batterispænding | 240 |
| Batterikapacitet (AH) | 7,6 |
| Ladetid (MIN.) | 120 |
| Medleveret tilbehør | 1x Navimow i220E Lidar Pro, 1x Power supply, 1x Extension cable for power supply , 1x Pegs to secure the extension cable, 1x Charging station and installation kit, 1 set with assembly blades, 1x user guide |
| Lydtryksniveau (dB) | 58 |
| Driftstid (MIN.) | 108 |
| Max. hældning (Grader) | 55% |
| Bruttovægt (KG) | 32.35 |
| Model | I220E LIDAR |
| Drivmiddel | Batteri |
| Benytter grænsekabel | Nej |
| Kvantitetmål | SÆT |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager