Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
NAPOLEON BUILT-IN 700 18" DOBBELT SIZZLEZONE INDBYGNINGSGRILL RUSTFRIT STÅL
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
SIZZLE ZONE™ er en infrarød sidebrænder med keramisk varmelegeme, der når imponerende 800 grader på 30 sekunder. Den høje temperatur karamelliserer kødet og forsegler smag og saft, så bøffer og stege får en intens stegeskorpe. Sizzle ZONE™ kan også skrues ned og bruges som traditionel sidebrænder til kogning eller sauce.
Dette drop-in indbygningsmodul har en dobbelt infrarød brænder, så du får god plads til at grille bøffer og stege. Modulet er fremstillet i rustfrit stål, så det matcher Napoleon 700-seriens indbygningsgrill.
Konstruktionen sikrer dig lang levetid, og grillristene i rustfrit stål er vedligeholdelsesfri.
SIZZLE ZONE™ tændes med det pålidelige JETFIRE™ tændingssystem. Kontrolknapperne har blåt NIGHT LIGHT™ samt SAFETY GLOW™ sikkerhedslys, som skifter til rød, når brænderne er tændte.
Den dobbelt infrarøde brænder giver god plads til at grille flere bøffer og stege ad gangen, så du kan tilberede hovedret og tilbehør.
Rustfrit stålets finish sikrer et ensartet udtryk i dit udendørs køkken og gør rengøring enklere efter brug.
| Produkttype | Indbygningsgrill |
| Varenummer | 2265835 |
| Egenskaber | JETFIRE tændingssystem, Sidebrænder |
| Passer til | Built-in 700 serie 18" |
| Bredde | 56,6 cm |
| Højde | 26,4 cm |
| Dybde | 62.6 cm |
| Grillareal (cm) | 44 x 45 |
| Antal brændere | 2 |
| EAN 1 | 0629162138514 |
| Lev. Varenr. | BIB18IRPSS-CE |
| Grilltype | Gasflaske |
| Bruttovægt (KG) | 35 |
| Farve | Rustfrit stål |
| Model | 700 18" dobbelt Sizzlezone |
| Dimension | H26,4xB56,6xD62,6 |
| Materiale | Rustfrit stål |
| Serie | Built-In |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Napoleon |
| Fabrikantens adresse | Bayview Drive 214, CA-L4N 1Y8, CA |
| Fabrikantens land | Canada |
| Fabrikantens webadresse | www.napoleongrills.com |
| Importørerens adresse | Backyard Living A/S |
| Importørerens webadresse | www.backyardliving.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager