Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
MAKITA DTM51ZJ MULTICUTTER AKKU 18V UDEN BATTERI OG LADER
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Makita multicutter DTM51ZJ er en alsidig akku-maskine til skære- og slibearbejde på mange overflader og materialer. Maskinen sælges som solo uden batteri og lader. Maskinen kan benyttes på de fleste overflader og materialer.
Quickskift-funktionen gør det nemt at skifte mellem forskellige knive, hvilket effektiviserer arbejdet og sparer tid ved opgaver med skære- og slibearbejde. Det ergonomiske håndgreb med gummibelægning øger komforten og reducerer vibrationer under arbejde. Indbygget LED-lys oplyser arbejdsområdet ved snævre eller mørke steder.
Anti-restart-funktionen beskytter mod uventet opstart, for eksempel hvis maskinen stopper ved afladning og batteriet senere genoplades. Overbelastningsbeskyttelsen beskytter batteriet mod overbelastning og afladning, hvilket sikrer bedre energiudnyttelse og bidrager til længere levetid for produktet. Batteriindikatoren viser batteriniveau, og batteriet kan hurtigt genoplades, så du kan planlægge arbejdet effektivt.
Med multicutteren undgår du at købe flere specialværktøjer, fordi den kan udføre mange opgaver med passende kniv. Quickskift gør omstilling mellem opgaver hurtig, hvilket øger effektiviteten ved både større projekter og mindre opgaver.
| Produkttype | Multicutter |
| Varenummer | 1820002 |
| Batterispænding | 18V |
| Batterikapacitet (AH) | 1,5-5,0 Ah |
| Medleveret tilbehør | 821551-8 MAKPAC SYSTEM STR. 3, 821551-8 MAKPAC SYSTEM STR. 3 837671-8 INDLÆG TIL MAKPAC, 837671-8 Indlæg til Makpac |
| Lydtryksniveau (dB) | 80 |
| Lydeffektniveau (dB) | 92 |
| Bredde | 80 MM |
| Længde | 340 MM |
| Højde | 122 MM |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| Lev. Varenr. | DTM51ZJ |
| Bruttovægt (KG) | 4 |
| Model | DTM51ZJ |
| Dimension | 340x80x122 mm |
| Drivmiddel | Akku |
| Vibrationsniveau | SKÆRING: 7,00 m/s², M/SEGMENT-SAVKLINGE: 4,50 m/s² |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | MAKITA ELVÆRKTØJ |
| Fabrikantens adresse | VEGAVEJ 17 8700 HORSENS |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | WWW.MAKITA.DK |
| Importørerens adresse | VEGAVEJ 17 8700 HORSENS |
| Importørerens webadresse | WWW.MAKITA.DK |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |