Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
MAKITA DLM532Z PLÆNEKLIPPER AKKU 18V UDEN BATTERI OG LADER
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Batteridreven, selvkørende og støjsvag plæneklipper med stålskjold og stor græsopsamler til større arealer. Maskinen er ideel til arealer op til 1400 m2 og giver en ensartet klipning med en klippebredde på 53 cm. Plæneklipperen leveres uden batteri og lader.
Maskinen kan monteres med op til 4 batterier, men drives af to 18V LXT-batterier, som tilsammen yder 36V. Den har prop for bioklip, så du kan efterlade fintklippet græs som naturlig gødning. Selvkørende funktion og justerbar hastighed gør arbejdet lettere.
Den 53 cm brede klippebredde og 60 L opsamler betyder færre afbrydelser under slåningen, så du kommer hurtigere gennem arbejdet.
Højdeindstillingen i 10 trin fra 20–100 mm giver mulighed for præcis tilpasning til græshøjde og årstid. Den justerbare hastighed fra 2,5 til 5,0 km/t gør det let at arbejde i forskellige tempoer, og den støjsvage drift er behagelig i boligområder.
Velegnet til hobbybrug og større havearealer, hvor du ønsker effektivt resultat.
| Produkttype | Plæneklipper |
| Varenummer | 2093540 |
| Klippeareal | 2300 m2 |
| Klippebredde | 53 cm |
| Opsamler kapacitet | 70 L |
| Klippehøjde | 20-100 mm |
| Batterispænding | 18V |
| Lydtryksniveau (dB) | 78.1 |
| Lydeffektniveau (dB) | 90.4 |
| Driftstid (MIN.) | Afhænger af græssets beskaffenhed og plænens udformning |
| Bredde | 53 CM |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| Lev. Varenr. | DLM532Z |
| Bruttovægt (KG) | 35 |
| Farve | Sort/turkis |
| Model | DLM532Z |
| Drivmiddel | Akku |
| Vibrationsniveau | 2,50 m/s² |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | MAKITA ELVÆRKTØJ |
| Fabrikantens adresse | VEGAVEJ 17 8700 HORSENS |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | WWW.MAKITA.DK |
| Importørerens adresse | VEGAVEJ 17 8700 HORSENS |
| Importørerens webadresse | WWW.MAKITA.DK |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |