Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
MAKITA DHS680Z RUNDSAV AKKU 18V UDEN BATTERI OG LADER
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Effektiv akku rundsav til træ med kulløs motor, bremse og auto-start Bluetooth (AWS) system til tilslutning af støvsuger. Passer til klinger med 165 mm diameter og giver en maksimal skæredybde på 57 mm ved 90°.
En indbygget blow-off dyse blæser savsmuld væk for frit udsyn af snittet, og en LED-lampe forbedrer arbejdsbelysningen. Luft ledes ud foran for at holde savesporet rent. Kan bruges med en føringsskinne ved brug af adapter (medfølger ikke).
Maskinen leveres uden batteri, lader og kuffert. Den er velegnet til gør-det-selv-projekter hvor præcision, oversigt og mobilitet er vigtige.
Den kulløse motor øger energiudnyttelsen og giver længere driftstid, så batterier udnyttes bedre under længere opgaver. Maskinen har overbelastningsbeskyttelse, automatisk fartkontrol og dobbelt sikkerhedsafbryder for sikker og stabil drift. Et gummibelagt greb sikrer godt fat, og en bremse øger sikkerheden ved stop.
LED-lampen sikrer bedre arbejdsbelysning, og blow-off dysen holder snitlinien fri for savsmuld.
Velegnet til præcisionsarbejde og mobile byggeopgaver.
| Produkttype | Rundsav |
| Varenummer | 1742397 |
| Batterispænding | 18V |
| Batterikapacitet (AH) | 1,5-5,0 Ah |
| Størrelse | 165 |
| Ladetid (MIN.) | 15 |
| Medleveret tilbehør | 164095-8: PARALLELANSLAG, B-62979: KLINGE TCT 165X20MM X 25T, EFFICUT, 783203-8: INDV. 6-KANTNØGLE 5 |
| Lydtryksniveau (dB) | 91 |
| Lydeffektniveau (dB) | 102 |
| Klingehildiameter (MM) | 20 |
| Spænding (V) | 18 V |
| Bredde | 160 MM |
| Længde | 347 MM |
| Højde | 237 MM |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| Lev. Varenr. | DHS680Z |
| Skivediamteter (MM) | 165mm |
| Bruttovægt (KG) | 3.3 |
| Farve | Blå |
| Skæredybde | Max. skæredybde ved 45° 41 mm |
| Model | DHS680Z |
| Drivmiddel | Akku |
| Vibrationsniveau | 2,5 m/s² |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | MAKITA ELVÆRKTØJ |
| Fabrikantens adresse | VEGAVEJ 17 8700 HORSENS |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | WWW.MAKITA.DK |
| Importørerens adresse | VEGAVEJ 17 8700 HORSENS |
| Importørerens webadresse | WWW.MAKITA.DK |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |