Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
MAKITA 1/2" DTW300Z SLAGNØGLE AKKU UDEN BATTERI OG LADER
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Kraftfuld og kompakt 1/2 tomme slagnøgle designet til arbejde i trange rum og ved projekter, hvor plads og vægt betyder noget.
Med en total længde på 144 mm er værktøjet nemt at manøvrere, og den lave vægt øger brugervenligheden ved længere arbejdsperioder.
Slagnøglen yder et maksimaldrejningsmoment på 330 Nm, hvilket giver sikker og effektiv tilspænding af bolte og møtrikker.
Fire hastighedsindstillinger gør det muligt at tilpasse moment og slagkraft til forskellige opgaver.
Indbygget LED-lys giver bedre sigtbarhed ved montage i mørke eller dårligt oplyste områder. Værktøjet leveres uden batteri og lader.
| Produkttype | Slagnøgle |
| Varenummer | 2124039 |
| Batterispænding | 18V |
| Batterikapacitet (AH) | 5 Ah |
| Ladetid (MIN.) | 45 |
| Lydtryksniveau (dB) | 97 |
| Lydeffektniveau (dB) | 108 |
| Værktøjsopsætning | 1/2" |
| Slagantal pr. minut | 0-1800/2600/3400/4000 |
| Max. moment (NM) | 70 / 130 / 180 / 330 |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| Lev. Varenr. | DTW300Z |
| Bruttovægt (KG) | 1.17 |
| Model | DTW300Z |
| Drivmiddel | Akku |
| Serie | 1/2" |
| Vibrationsniveau | 12,5 m/s² |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | MAKITA ELVÆRKTØJ |
| Fabrikantens adresse | VEGAVEJ 17 8700 HORSENS |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | WWW.MAKITA.DK |
| Importørerens adresse | VEGAVEJ 17 8700 HORSENS |
| Importørerens webadresse | WWW.MAKITA.DK |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |