Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Ergonomisk bræk-af kniv med tæppehage, egnet til allround brug til at skære i gips, isolering, vådrumsplader og træ. Gummigrebet giver godt fat og gør det nemmere at arbejde med materialer, der kræver større kraft. Den indsnævrede spids sikrer bedre adgang og kontrol ved præcisionsarbejde.
Kniven har indbygget tæppehage og åbner, hvilket gør den praktisk til både håndværks- og gør-det-selv-opgaver som at åbne pakker og løsne tæpper. Magasinet med plads til 3 ekstra blade minimerer afbrydelser i arbejdet, så du kan fortsætte projektet uden lang ventetid på bladskifte.
Fremstillet i holdbart PC-plast med stålkerne og med en 1 mm tyk metalskinne for ekstra stabilitet. Den robuste konstruktion giver stabilitet ved lange snit og ved arbejde i hårdere materialer. Auto-lock funktionen sikrer, at bladet forbliver låst i den valgte position for sikker brug.
Velegnet til opgaver som tilpasning af vægplader ved montage, udskæring af isolering ved rørgennemføringer og præcisionssnit i træ. Magasinet mindsker behov for værktøj og holder arbejdsgangen flydende.
| Produkttype | Hobbykniv |
| Varenummer | 2113404 |
| Anvendelse | gips, træ, tæpper, vådrumsplade, Allround |
| Klingelængde (MM) | 100 mm |
| Størrelse | 18mm |
| Længde | 100 MM |
| EAN 1 | 7317843893410 |
| Lev. Varenr. | 389340 |
| Klingebredde (MM) | 18 mm |
| Bruttovægt (KG) | 0.12 |
| Farve | Rød/sort |
| Model | SFRPB 18A |
| Indhold | 10 stk |
| Materiale | Stål |
| Serie | Bræk-af-kniv |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Hultafors |
| Fabrikantens adresse | Berga backe 2, 182 53 Danderyd |
| Fabrikantens land | Sverige |
| Fabrikantens webadresse | https://hultafors.com/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |