Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 rl. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Svejst net af en varmforzinket tråd belagt med min. 60 µm zink, som giver en særdeles lang levetid. Nettet er ideelt til voliere-bygning både inden- og udendørs samt til indhegninger og bure til små dyr.
Det anvendes også til afskærmning af ungtræer og planter og er velegnet til sikring af ventilationsåbninger og indsugninger.
Ved montering monteres nettet på et træskellet med varmforzinkede kramper, f.eks. 1,6 x 15 mm, og kan sammenbindes eller tilbindes et stålskellet med varmforzinket blød jerntråd på mindst Ø1,10 mm.
Nettets varmeforzinkning og mindst 60 µm zinkbelægning gør det modstandsdygtigt over for korrosion og vejr, hvilket sikrer langvarig funktion ved både udendørs volierer og permanente indhegninger.
Den ensartede maskestørrelse gør det nemt at holde små dyr inde samtidig med at luft- og lysgennemstrømning bevares, og materialets svejsede konstruktion giver stabilitet ved montering og brug.
Nettet kan sammenbindes eller forlænges, så det dækker større flader ved byggeri af volierer eller indhegninger.
| Produkttype | Volierenet |
| Varenummer | 5909814 |
| Maskestørrelse | 12,5x25 mm |
| Dimension | 1 x 25 m |
| Bredde | 100 CM |
| Længde | 2500 CM |
| Højde | 100 CM |
| Tykkelse | 0,9 MM |
| EAN 1 | 5705858000527 |
| Lev. Varenr. | 106-874 |
| Trådiameter (MM) | 0,90 mm |
| Bruttovægt (KG) | 14.18 |
| Farve | Sølv |
| Materiale | Metal |
| Overflade | Galvaniseret |
| Behandling | Galvaniseret |
| Kvantitetmål | RL |
| Fabrikantens navn | RUNWIN |
| Fabrikantens adresse | Qinshi Industral Zone #33 Sanzao, Zhuhai, Guangdong, 519040 |
| Fabrikantens land | Kina |
| Fabrikantens webadresse | www.cnrunwin.com |
| Importørerens adresse | Virkefeltet 4, 8740 Brædstrup, Danmark |
| Importørerens webadresse | nshnordic.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |