Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 rl. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Havehegnet er fremstillet af varmgalvaniseret tråd, svejst i samlingerne og efterfølgende belagt med en PVC-fri plast.
De vandrette tråde er kreppet, hvilket gør det nemmere at sætte hegnet op i kuperet terræn, da krepningen kan løsnes eller strammes for at opnå et opstrammet og pænt resultat.
Plastbelægningen sikrer overlegen modstand mod påvirkninger fra salt, hav, sand og sol, uden risiko for at overfladen krakelerer.
Tråden modstår bøjning forårsaget af vind og temperaturændringer ned til -20 grader og er modstandsdygtig over for skimmel, mos og alger.
Det er velegnet til indhegning af haver, sommerhusgrunde, hundegårde og til afskærmning af træer.
Krepningen betyder, at trådene kan tilpasses terrænets profil, så hegnet står stramt uden synlige buler.
Plastbelægningen giver en jævn overflade uden krakelering, hvilket bevarer et pænt udseende og reducerer behovet for vedligeholdelse over tid.
Hegnet leverer samtidig mekanisk styrke gennem svejsede samlinger.
Produktet er EU-fremstillet.
| Produkttype | Trådhegn |
| Varenummer | 2338421 |
| Maskestørrelse | 10x10 cm |
| Dimension | 0.90 x 20 m |
| Bredde | 17,5-35 0 |
| Længde | 2000 CM |
| Højde | 90 CM |
| Tykkelse | 2,2 MM |
| Dybde | 0 0 |
| EAN 1 | 5705858721163 |
| Lev. Varenr. | L100-117 |
| Trådiameter (MM) | 2,2 mm |
| Bruttovægt (KG) | 6.75 |
| Farve | Sort |
| Materiale | Galvaniseret |
| Serie | PVC fri |
| Behandling | Plastbelagt |
| Kvantitetmål | RL |
| Fabrikantens navn | RUNWIN |
| Fabrikantens adresse | Qinshi Industral Zone #33 Sanzao, Zhuhai, Guangdong, 519040 |
| Fabrikantens land | Kina |
| Fabrikantens webadresse | www.cnrunwin.com |
| Importørerens adresse | Virkefeltet 4, 8740 Brædstrup, Danmark |
| Importørerens webadresse | nshnordic.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |