Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 rl. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Dette HORTUS havehegn er fremstillet af varmgalvaniseret tråd, svejst i samlingerne og plastbelagt med en PVC-fri coating. De kreppede vandrette tråde gør det enkelt at få hegnet opstrammet i kuperet terræn, da krepningen kan løsnes eller strammes ved montering.
PVC-fri plastbelægning giver overlegen modstand mod påvirkninger fra salt, hav, sand og sol uden risiko for at overfladen krakelerer. Tråden modstår desuden bøjning ved temperaturer ned til -20 grader og er modstandsdygtig over for skimmel, mos og alger.
Anvendelsesmuligheder omfatter indhegning af haver, sommerhusgrunde, hundegårde samt afskærmning af træer. Hegnet leveres i 120 cm højde og 20 m bredde med maskestørrelse 5 x 10 cm.
De kreppede tråde kan justeres under opsætning, så hegnet står opstrammet og pænt, også i skrånende terræn. Belægningen forhindrer krakelering og bevarer udseendet ved påvirkning fra kystnære forhold.
Tråden modstår bøjning forårsaget af vind og temperaturændringer ned til -20 grader, hvilket hjælper med at opretholde heknets form og udseende over tid.
| Produkttype | Trådhegn |
| Varenummer | 2338419 |
| Maskestørrelse | 5x10 cm |
| Dimension | 1.20 x 20 m |
| Bredde | 17,5-35 0 |
| Længde | 2000 CM |
| Højde | 120 CM |
| Tykkelse | 2,2 MM |
| Dybde | 0 0 |
| EAN 1 | 5705858721187 |
| Lev. Varenr. | L100-107 |
| Trådiameter (MM) | 2,2 mm |
| Bruttovægt (KG) | 12.96 |
| Farve | Grøn |
| Materiale | Galvaniseret |
| Serie | PVC fri |
| Leveringsdato | 2026-05-04T00:00:00 |
| Behandling | Plastbelagt |
| Kvantitetmål | RL |
| Fabrikantens navn | RUNWIN |
| Fabrikantens adresse | Qinshi Industral Zone #33 Sanzao, Zhuhai, Guangdong, 519040 |
| Fabrikantens land | Kina |
| Fabrikantens webadresse | www.cnrunwin.com |
| Importørerens adresse | Virkefeltet 4, 8740 Brædstrup, Danmark |
| Importørerens webadresse | nshnordic.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |