Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 rl. )
Forventet på online lager: 30.04.2026
Leveringstid herefter: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
0% PVC havehegn fremstillet af varmgalvaniseret tråd, svejst i samlingerne. De vandrette tråde er kreppet, hvilket gør opsætning i kuperet terræn lettere, da krepningen kan løsnes eller strammes, så hegnet står opstrammet og pænt.
Efter svejsning er hegnet belagt med en PVC-fri plast, der giver overlegen modstand mod påvirkninger fra salt, hav, sand og sol uden risiko for, at overfladen krakelerer. Den anvendte tråd modstår bøjning forårsaget af vind og temperaturændringer ned til -20 grader.
Hegnet anvendes til indhegning af haver, sommerhusgrunde, til fremstilling af hundegårde eller som afskærmning af træer. Materialet er modstandsdygtigt over for skimmel, mos og alger, hvilket giver et vedligeholdelsesvenligt resultat og lang holdbarhed i udendørs miljøer.
Belægningen indeholder ingen tungmetaller, og der er ingen udvaskning eller udledning af VOC, blødgøringsmidler eller metaller under produktion. Ingen lugt ved opbevaring og ingen sundhedsbelastning ved fremstilling eller bortanskaffelse.
| Produkttype | Hegn |
| Varenummer | 5103420 |
| Maskestørrelse | 5x10 cm |
| Dimension | 0.60 x 25 m |
| Bredde | 17,5-35 0 |
| Længde | 25 M |
| Højde | 60 CM |
| Tykkelse | 2,1 MM |
| Dybde | 0 0 |
| EAN 1 | 5705858016009 |
| Lev. Varenr. | 106-394 |
| Trådiameter (MM) | 1,60/2,10 mm |
| Bruttovægt (KG) | 8.3 |
| Farve | Grøn |
| Materiale | Metal og plastik |
| Overflade | Plastbelagt |
| Leveringsdato | 2026-05-07T00:00:00 |
| Behandling | Plastbelagt |
| Kvantitetmål | RL |
| Fabrikantens navn | RUNWIN |
| Fabrikantens adresse | Qinshi Industral Zone #33 Sanzao, Zhuhai, Guangdong, 519040 |
| Fabrikantens land | Kina |
| Fabrikantens webadresse | www.cnrunwin.com |
| Importørerens adresse | Virkefeltet 4, 8740 Brædstrup, Danmark |
| Importørerens webadresse | nshnordic.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |