Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
HORTUS HEGN SORT PLASTBELAGT 0.90 X 75 M
Antal afsalgsenhed( 1,00 pak. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
Denne komplette havehegnspakke indeholder 75 meter plastbelagt trådhavehegn i sort. Hegnet er fremstillet af plastbelagt varmgalvaniseret tråd, svejst i samlingerne, med maskestørrelse 10x10 cm. De vandrette tråde er kreppet, hvilket gør det lettere at montere hegnet i kuperet terræn. De kreppede vandrette tråde hjælper hegnet med at følge jordens konturer.
Pakken er klar til opsætning og indeholder 30 sorte tentorpæle Ø10x1450 mm samt 60 meter bindetråd til fastgørelse. Pælene sættes med en afstand på ca. 3 meter og monteres på hegnet med den medfølgende bindetråd.
Hegnets højde er 90 cm, og den samlede længde er 75 m (B: 7500 x H: 90 cm). Hegnet er velegnet til indhegning af haver, sommerhusgrunde, hundehegn eller som midlertidig afskærmning omkring træer.
Den sorte plastbelægning giver et diskret udseende i haven og beskytter den varmgalvaniserede tråd. Pakken er velegnet til både nybegyndere og erfarne gør-det-selv'ere. Med 75 m samlet længde kan du opdele hegnet i sektioner efter behov. Hegnet kan også bruges som midlertidig afgrænsning ved haveprojekter.
| Produkttype | Hegn |
| Varenummer | 1935015 |
| Maskestørrelse | 10x10 cm |
| Dimension | 0.90 x 75 m |
| Bredde | 17,5-35 0 |
| Længde | 7500 cm |
| Højde | 90 CM |
| EAN 1 | 5705858069227 |
| Lev. Varenr. | 900-032 |
| Trådiameter (MM) | 1,60/2,10 mm |
| Bruttovægt (KG) | 49.93 |
| Farve | Sort |
| Materiale | Metal og plastik |
| Overflade | Plastbelagt |
| Behandling | Plastbelagt |
| Kvantitetmål | PAK |
| Fabrikantens navn | NSH NORDIC A/S |
| Fabrikantens adresse | Virkefeltet 4, 8740 Brædstrup |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | https://www.nshnordic.com/danish/forside |
| Importørerens adresse | Virkefeltet 4, 8740 Brædstrup, Danmark |
| Importørerens webadresse | nshnordic.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager