Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
HALLS ICON 6 - 6.1 M2 LAMEL L292 CM DRIVHUSHYLDE
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
Passer til Halls ICON 6, 6,1m2 drivhuse.
Lamellereolen monteres direkte i profilerne på dit drivhus – enten i gavlen eller langs sidevæggen. Dermed får du en stabil afsætningsflade til småplanter, potter, bakker eller haveredskaber.
Når dine planter vokser i højden, klapper du reolen nemt ned og skaber straks mere friplads.
Lamellerne i sort pulverlakeret aluminium er holdbare, nemme at vedligeholde og fremmer luftcirkulationen.
Reolen gør sig også godt på en væg – for eksempel i garagen eller udekøkkenet – og giver dér ekstra afsætningsplads.
Bemærk: Skruer til vægmontering medfølger ikke.
Vælg den størrelse, der passer til dit drivhusmodel og den ønskede placering. Holderne i stål kan justeres fleksibelt til forskellige profilafstande. Vær opmærksom på, at lamellængden altid skal være større end afstanden mellem profilerne – det sikrer stabilt hold. Og: Sørg for tilstrækkelig afstand ved montering, så du altid kan klappe reolen ned uden problemer.
Med kroge, potte- eller ringholdere og flere reoler kan du strukturere dit drivhus overskueligt. Så har alt sin plads – og du finder tingene hurtigere igen.
Pulverlakeret aluminium er modstandsdygtigt, fugtbestandigt og let at rengøre. En hurtig aftørring – og arbejdet i drivhuset kan fortsætte.
| Produkttype | Drivhushylde |
| Varenummer | 2525798 |
| Bredde | 21,80 cm |
| Længde | 292 CM |
| Højde | 2,50 cm |
| EAN 1 | 5701701203008 |
| Lev. Varenr. | HR01928 |
| Bruttovægt (KG) | 11.67 |
| Farve | Sort |
| Model | lamel L292 cm |
| Materiale | Aluminium |
| Serie | Icon 6 - 6.1 m2 |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | JULIANA DRIVHUSE A/S |
| Fabrikantens adresse | Sivlandvænget 29, 5260 Odense S |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.juliana.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager