Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
GROHE VITALIO START VITALIO START 250 BRUSESYSTEM KROM
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Grohe Vitalio Start System 250 er et komplet brusesystem med brusearmatur, VitalioFlex Comfort 1750 mm og både hoved- og håndbruser. Systemet er designet til at levere en komplet løsning klar til installation.
Brusearmen er 390 mm og svingbar, hvilket giver fleksibel placering. Hovedbruseren har en diameter på 250 mm og en vridningsvinkel på +/- 10°, som sikrer præcis justering af strålen.
DreamSpray leverer en jævn vandgennemstrømning, mens håndbruseren tilbyder to stråletyper: Rain og Jet. StarLight krombelægningen er slidstærk og modstandsdygtig over for snavs og pletter, så armaturet fremstår pænt over tid.
Grohes SpeedClean antikalksystem gør rengøringen enkel, og indvendig vandgennemføring øger systemets levetid. TurboStat sikrer stabil temperatur uden ubehagelige udsving.
SafeStop-funktionerne giver mulighed for maksimumtemperatur på 38 °C og en ekstra begrænsning på 43 °C for ekstra sikkerhed. Systemet er desuden designet til nem montering, og den øvre del af brusestangen kan justeres til eksisterende borede huller.
Du kan få 250 kr. retur fra Grohe når brusesystemet er monteret. Du kan læse mere og ansøge her: Få 250 kr. retur
| Produkttype | Brusesystem |
| Varenummer | 2439481 |
| Slangelængde | 1,75 m |
| Størrelse | 1 |
| Brusestørrelse | Ø250 mm |
| Håndebrusedimension | 110 mm |
| Stråletyper | 2 |
| EAN 1 | 4005176767227 |
| Lev. Varenr. | 722277884 |
| Bruttovægt (KG) | 7 |
| Farve | Krom |
| Model | Vitalio Start 250 |
| Materiale | Metal/kunststof |
| Serie | Vitalio Start |
| Overflade | Krom |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | GROHE |
| Fabrikantens adresse | Bryggernes Plads 2, 1.sal, 1799 KBH V |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.grohe.dk/da_dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |