Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 rl. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
GRIPO Installationskabel 5x2,5mm2, 50m er et kabel med fem ledere à 2,5 mm² i en samlet længde på 50 meter. Kablet er udviklet til elektriske installationer hvor flere ledere skal føres samlet, for eksempel ved styring, fordeling eller installationer med flere funktioner. Opbygningen gør det muligt at føre flere kredse i samme føring, hvilket giver en mere overskuelig og tidseffektiv installation. Kablets fem ledere gør det enkelt at samle fx fase-, nul- og ekstra funktionelle ledere i ét produkt, hvilket kan reducere behovet for separate kabler og forenkle kabeltracering i installationer. Den samlede længde på 50 m dækker mange almindelige bolig- og mindre erhvervsprojekter, så du ofte kan gennemføre strækninger uden mellemliggende samlinger.
| Produkttype | Installationskabel |
| Varenummer | 2177294 |
| Størrelse | 5x2,5 mm² |
| Spænding (V) | 450/750 V |
| EAN 1 | 5711804020143 |
| Lev. Varenr. | 20143 |
| Kabellængde | 50 m |
| Bruttovægt (KG) | 9.7 |
| Farve | Grå |
| Model | 5*2,5MM |
| Materiale | PVC |
| Ampere | 13 A |
| Ledningstype | N07VV-U |
| Kvantitetmål | RL |
| Fabrikantens navn | DVA A/S |
| Fabrikantens adresse | Meterbuen 26, 2740 Skovlunde |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | https://dva.dk/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |