Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
EEESE NORR, -10°C, WI-FI AFFUGTER 7 L
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Norr er en kompakt adsorptionsaffugter, der effektivt fjerner fugt i kolde rum helt ned til -10°C. Den anbefales til campingvogne, både, kældre, uopvarmede garager og bryggers. Adsorptionsteknologi gør Norr effektiv ved lave temperaturer, og udblæsningsluften er opvarmet, så den bidrager til at hæve rumtemperaturen.
Wi-Fi-muligheden giver styring via mobilapp og understøttelse af Google Assistant for fjernkontrol og nem fugtkontrol. Norr har et lavt støjniveau på 38 dB ved lav drift, timerfunktion, automatisk stop ved fuld vandtank og mulighed for tilslutning af drænslange, så enheden kan køre kontinuerligt uden tømning.
Affugtningskapaciteten er 7 L/dag (30°C/RH80%). Vandbeholderen rummer 2,5 liter. Norr kan indstilles til 50% eller 60% luftfugtighed eller køre i kontinuerlig drift. Den har tre ventilationsniveauer, integreret bærehåndtag og lav nettovægt på 5,7 kg, hvilket gør den nem at flytte.
| Produkttype | Affugter |
| Varenummer | 2431920 |
| Spænding (V) | 220-240/50 |
| Bredde | 34,3 cm |
| Længde | 24,3 cm |
| Højde | 53,3 cm |
| Kapacitet pr. døgn | 7 L |
| EAN 1 | 5704841025332 |
| Lev. Varenr. | 2533 |
| Bruttovægt (KG) | 5.7 |
| Farve | Hvid |
| Model | Norr, -10°C, Wi-Fi |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Swim & Fun Scandinavia ApS |
| Fabrikantens adresse | Ledreborg Allé 128C 1.tv., 4000 Roskilde |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.eeese-aircare.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |