Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
DUKA EL 600 er en enkel og effektiv ventilator, specielt designet til ventilation af badeværelser og andre vådrum som bryggers. Den fjerner fugt og reducerer risikoen for skimmel ved målrettet luftudskiftning. Ventilatoren har en kraftfuld, lydsvag motor og er nem at montere.
Modellen leveres uden indbygget styring og kobles til en separat tænd/sluk kontakt. Den kan monteres i både loft og væg og monteres hurtigt med 4 skruer under dækslet.
Med et lavt strømforbrug på 14 W og et støjniveau ned til 39 dB (A) arbejder ventilatoren effektivt uden at være generende. Den lave lyd gør den velegnet til beboede rum, hvor komfort og ro er vigtig.
Monteringsmetoden med kun 4 skruer under dækslet gør installationen hurtig for både gør-det-selv'ere og fagfolk. Modellen kan tilsluttes eksisterende elektrisk styring via separat tænd/sluk kontakt.
Med en luftmængde på 95 m3/h sikrer DUKA EL 600 effektiv luftudskiftning i mindre til mellemstore rum. Resultatet er et sundere indeklima med mindre kondens og kortere tørretid efter bad.
| Produkttype | Ventilator |
| Varenummer | 5009257 |
| Indstillinger | Uden styring |
| Diameter (MM) | Ø99 mm |
| Størrelse | Ø100 |
| Lydeffektniveau (dB) | 39 |
| Indbygningsmål (CM) | 9,6 |
| Dybde Enhed | mm |
| Bredde | 156 MM |
| Højde | 156 MM |
| Dybde | 96 MM |
| EAN 1 | 5708605007268 |
| Lev. Varenr. | 127137 |
| Bruttovægt (KG) | 0.46 |
| Farve | Standard |
| Model | EL 600 |
| Kapacitet | 95 m3/t |
| Tilslutningsdiameter | 100 mm |
| Totaleffekt | 14 W |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Vink Plast ApS |
| Fabrikantens adresse | Knudstrupvej 10 C, 8870 Langå |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.dukaventilation.dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |