Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
DEWALT DCG405N VINKELSLIBER AKKU 18V UDEN BATTERI OG LADER
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
DEWALT 18V XR kulløs vinkelsliber designet til forbedret ydelse ved krævende opgaver. Den 125 mm skive giver god kontrol i kompakt udførelse og egner sig til krævende arbejde, hvor stabil ydelse er vigtig.
Skubbekontakten sikrer hurtig respons ved start og stop og gør det nemt at tilpasse arbejdstempoet ved skiftende opgaver. Den elektroniske bremse stopper skiven hurtigt, når kontakten udløses, så arbejdet bliver mere sikkert og effektivt.
Den elektroniske kobling reducerer kick-back hvis skiven kører fast, hvilket mindsker belastningen for brugeren og øger arbejdssikkerheden.
Den kulløse motor leverer stabil ydelse under belastning og længere driftstid ved intensiv brug, så værktøjet bevarer effektiviteten over længere arbejdsforløb. Værktøjet leveres uden batteri og lader, hvilket gør det enkelt at integrere i et eksisterende 18V XR batterisystem.
Skubbekontakten giver præcis kontrol ved opgaver med hyppige stop og start. Elektronisk bremse og kobling bidrager til et mere kontrolleret arbejdsforløb og mindsker spildtid. Nøglefri skærm og medfølgende skivenøgle gør det enkelt at tilpasse og skifte tilbehør.
| Produkttype | Vinkelsliber |
| Varenummer | 1937806 |
| Batterispænding | 18V |
| Medleveret tilbehør | 2-positioners sidehåndtag, Nøglefri skærm, Skivenøgle |
| Lydtryksniveau (dB) | 85 |
| Bredde | 16 CM |
| Længde | 33 CM |
| Højde | 12,5 CM |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| Optagen effekt watt | 1000 W |
| Afgiven effekt watt | - |
| EAN 1 | 5035048665503 |
| Lev. Varenr. | DCG405N-XJ |
| Skivediamteter (MM) | 125mm |
| Bruttovægt (KG) | 1.75 |
| Model | DCG405N |
| Watt | 1000W |
| Dimension | 13x33x16 cm |
| Drivmiddel | Akku |
| Vibrationsniveau | 2,50 m/s² |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Stanley Black & Decker Deutschland GmbH |
| Fabrikantens adresse | Black & Decker Str. 40, D-65510 Idstein |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | https://www.2helpu.com/world/ |
| Importørerens adresse | Havnegade 39. 1058 København K Denmark (Leverandør) |
| Importørerens webadresse | www.stanleyblackanddecker.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |