Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
Carlssons Shelter er en enkel og åben shelterløsning uden låger og tagpap, designet til haven eller sommerhuset.
Modellen giver en autentisk og luftig udendørsoplevelse, hvor du kan nyde frisk luft og nattehimlen.
Shelteret leveres usamlet med en detaljeret samlevejledning og robuste byggematerialer, så du selv kan opføre et funktionelt uderum med et naturligt udtryk.
Det anbefales at beklæde tagpladerne med tagpap eller en anden tæt tagløsning for optimal holdbarhed.
Der kan tilkøbes tagpap og låger til Carlssons Shelter.
Carlssons Shelter er udviklet i samarbejde med XL-BYG og designet af bygningssnedker Jacob Carlsson.
Med naturlige materialer og en gennemtænkt konstruktion får du et smukt og funktionelt uderum, der passer ind i den nordiske natur.
Materialerne omfatter terrassebrædder og facadebeklædning, der giver et varmt og holdbart udtryk.
| Produkttype | Shelter |
| Varenummer | 9248298 |
| Antal rum | 1 |
| Indvendige mål | B220xD220xH159/173 cm |
| Udvendige mål | B245xD325xH235/185 cm |
| Dimension | 235/185 cm x 245 cm x 325 cm |
| Bredde | 245 CM |
| Længde | 325 CM |
| Højde | 235/185 cm |
| Areal (M2) | 7,9 m² |
| Bruttovægt (KG) | 908 |
| Farve | Umalet |
| Materiale | Træ |
| Overflade | Ubehandlet |
| Type | Ekskl. tagpap |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | XL-BYG A.M.B.A |
| Fabrikantens adresse | Holmstrupgårdvej 20, 8220 Brabrand |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.xl-byg.dk/artikel/kontakt-xl-byg |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |
Ikke på lager