Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 1-3 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
UniversalHedgePole 18 er unikt designet til ubesværet klipning af høje hække. Den højdejusterbare teleskopstang med 135° drejehoved giver en rækkevidde på op til 2,6 m, så du kan nå høje områder uden stige.
Det lette og ergonomiske design på 3,6 kg og den optimale vægtfordeling sikrer komfort og kontrol ved længere arbejdstider. Bosch Anti-Blocking System leverer en kraftfuld og kontinuerlig klippeydelse.
Værktøjet leveres som SOLO 18V og er ekskl. batteri og lader. Et 18V lithium-ion-batteri kan give op til 2,5 timers uafbrudt arbejde og giver bevægelsesfrihed uden ledning.
UniversalHedgePole 18 er en del af POWER FOR ALL ALLIANCE, så ét batteri kan anvendes til en række kompatible værktøjer.
Med en knivlængde på 43 cm og grenkapacitet op til Ø16 mm opnår du rene, præcise snit, så hækfladen fremstår jævn.
Den lave vægt og optimale balance mindsker træthed i arme og ryg ved længere tids brug. Bosch Anti-Blocking System reducerer tilstopning og sikrer kontinuerlig klipning, hvilket holder arbejdsrytmen og gør arbejdet hurtigere færdigt.
Velegnet til haveejere og private gør-det-selv-projekter i haven.
| Produkttype | Hækkeklipper |
| Varenummer | 7439033 |
| Knivafstand | 16 mm |
| Batteritype | Lithium-ion |
| Egenskaber | Højdejusterbar teleskopstang med drejehoved |
| Funktioner | 18 V, Anti Blocking-system, Anti-Blocking System, Lithium-teknologi |
| Sværdlængde | 43,0 cm |
| Batterispænding | 18,0 V |
| Batterikapacitet (AH) | 2,500 Ah |
| Ladetid (MIN.) | 60 |
| Lydtryksniveau (dB) | 72 |
| Lydeffektniveau (dB) | 86 |
| Driftstid (MIN.) | 150 |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| EAN 1 | 3165140888059 |
| Lev. Varenr. | 06008B3001 |
| Bruttovægt (KG) | 4.92 |
| Model | UniversalHedgePole 18 |
| Drivmiddel | Akku |
| Vibrationsniveau | 1,1 m/s², 1,5 m/s² |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |