Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
BOSCH UNIVERSALGRASSCUT 18V-26 GRÆSTRIMMER 26 CM 18,0 V MED BATTERI OG LADER
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
UniversalGrassCut 18V-26 er en intelligent græstrimmer, der gør havearbejde enkelt og komfortabelt. Den er udviklet til haveejere, som ønsker præcise kanter og et velplejet resultat uden afbrydelser. Det er velegnet til både mindre plæner og større haver, hvor ensartede kanter giver et velplejet udtryk.
IntelliFEED-systemet sørger for automatisk fremføring af snoren, så arbejdet fortsætter uden pause. Det alsidige hoved giver mulighed for håndfri vip og nem justering ved kantklipning, så du hurtigt skifter mellem opgaver.
Det ergonomiske V-formede håndtag sikre en komfortabel arbejdsstilling, og højdeindstillingen mellem 120 – 140 cm tilpasses let efter brugerens behov. Værktøjets lette vægt på 2,700 kg gør det nemt at manøvrere i haven.
Med en klippediameter på 26 cm og trådtykkelse på 1,6 mm leverer maskinen effektiv kantklipning. Batteriet er 18 V 2,5 Ah, oplades på ca. 1 time, og værktøjet er kompatibelt med 18V POWER FOR ALLIANCE.
| Produkttype | Græstrimmer |
| Varenummer | 7442257 |
| Batteritype | Lithium-ion |
| Klippebredde | 26 cm |
| Batterispænding | 18,0 V |
| Batterikapacitet (AH) | 2,500 Ah |
| Ladetid (MIN.) | 60 |
| Medleveret tilbehør | 1 batterisæt PBA 18V 2.5Ah W-B, Lader AL 1830 CV (1 600 A00 5B3), 1 x batteri PBA 18V 2.5Ah, Papkasse, Lader AL 18V-20 |
| Lydtryksniveau (dB) | 77 |
| Justerbarhøjde | 120 – 140 cm |
| Drejeligt skærehoved | Nej |
| Batteri inkl/ekskl. | Med batteri og lader |
| EAN 1 | 4059952614533 |
| Lev. Varenr. | 06008C1E03 |
| Trådiameter (MM) | 1,600 mm |
| Bruttovægt (KG) | 4.21 |
| Model | UniversalGrassCut 18V-26 |
| Drivmiddel | Akku |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |