Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 3-5 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
UniversalLevel 2 er en selvnivellerende laserkryds med ekstra lodpunkter og kraftige laserdioder i høj kvalitet. Den er velegnet til både store og små gør-det-selv-projekter som ophængning af billeder og hylder.
Den fungerer til montering af gardinskinner, tapetsering, centrering af belysning og montering af gelændere.
Tre forprogrammerede funktioner – selvnivellerende laserkryds, selvnivellerende laserkryds med lodpunkter og hældningsfunktion – gør det nemt at justere og overføre linjer.
Åbningsvinklen på 120° projicerer lange laserlinjer, så projektet bliver nøjagtigt også på korte arbejdsafstande.
Med en nivelleringsnøjagtighed på ± 0,5 mm/m og et maksimalt arbejdsområde på 10 m leverer den resultater.
Det indbyggede 1/4'' trefod gør det enkelt at montere på stativer, og UniversalLevel 2 kombinerer brugervenlighed med præcision for et professionelt resultat.
Brug kraftige laserdioder til tydelige linjer og lodpunkter, så du hurtigt kan markere og montere komponenter korrekt.
Den hurtige automatiske justering sikrer stabil projektion, mens hældningsfunktionen giver fleksibilitet ved diagonale linjer.
Leveres med 1,1 m aluminiumstativ, batterier og en lomme til opbevaring, så du er klar til opgaver hjemme eller på byggepladsen.
| Produkttype | Krydslaser |
| Varenummer | 7438723 |
| Digital Taloverførsel | Nej |
| Batteritype | 1,5-V-LR6 (AA) |
| Medleveret tilbehør | 1,1 m aluminiumstativ, Batterier, Lomme |
| Måleområde | 10,0 m |
| Måleenhed | mm |
| Selvnivilleringsområde | ± 4° |
| Stativfæste | 1/4" |
| Nøjagtighed | ± 0,5 mm/m |
| Batteri inkl/ekskl. | Med batteri |
| EAN 1 | 3165140898362 |
| Lev. Varenr. | 0603663801 |
| Bruttovægt (KG) | 1.685 |
| Model | UNIVERSALLEVEL 2 M/STATIV |
| Serie | Universal |
| Reaktionstid | 4,0 s |
| Laserklasse | 2 |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |