Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
Ikke på lager til levering
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
BOSCH HAMMERBOR SDS P-5 er et kvalitetsbor til borehammer med SDS-plus-holder, designet til problemfri boring i murværk og beton, også armeret beton. Den rillede karbidspids med fortanding sikrer jævn fræsning af materiale uden at boret sætter sig fast.
Activeteq-centreringsspidsen styrer positionen fra starten, hvilket giver præcise huller uden rystelse eller forskydning. AWB-lodde- og hærdningsteknologi øger robustheden og reducerer vibrationer under brug, så borearbejdet føles mere stabilt.
Turbo-designet med fire spiraler transporterer boremel effektivt ud af hullet. Slidindikatoren giver et fingerpeg om tolerance med henblik på at isætte dyvler.
Boret har to skær og en fortandet hårdmetalspids, hvilket giver høj modstandsdygtighed og lang standtid ved gentagen brug. Designet leder støvet direkte ned i spiralen for at forhindre tilstopning i bunden af borehullet, så boring forbliver effektiv. Slidindikatoren gør det nemt at vurdere, hvornår boret skal udskiftes ved præcisionsopgaver.
Egner sig til arbejde med dyvler og fastgørelser i beton.
| Produkttype | Hammerbor |
| Varenummer | 7365315 |
| Anvendelse | Armeret beton, Beton, Murværk |
| Diameter (MM) | Ø6,50 mm |
| Værktøjsopsætning | SDS PLUS |
| Bredde | 28 MM |
| Længde | 305 MM |
| Højde | 13 MM |
| EAN 1 | 3165140189101 |
| Lev. Varenr. | 2608597778 |
| Nyttelængde (MM) | 150 mm |
| Bruttovægt (KG) | 0.056 |
| Model | 2608597778 |
| Dimension | 6,5x215 mm |
| Indhold | 5 |
| Serie | SDS-PLUS |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |