Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
PSS 250 AE leverer hurtige sliberesultater i høj kvalitet og er designet til krævende slibeopgaver på mellemstore, plane overflader. Den kraftfulde 250 W-motor og elektronisk hastighedsindstilling giver præcis kontrol, mens lave vibrationer og ergonomisk design sikrer komfort ved både enhånds- og tohåndsstyring.
Maskinen er egnet til træ, maling og lasur samt spartelmasse, metal, sten og gips. Microfilter-støvboksen reducerer støv og forbedrer arbejdsmiljøet, så finishen bliver glat og ensartet.
Elektronisk indstilling af hastighed gør det muligt at tilpasse maskinens omdrejningstal til materialet, så du undgår overfladebeskadigelse på sarte materialer og får effektiv fjernelse af gammel maling eller spartelrester på hårdere overflader. Den store slibeflade giver jævn kontakt og reducerer risiko for ujævnheder. Kombinationen af kraft, variabel hastighed og microfilter gør PSS 250 AE velegnet til forberedelse før maling eller lakering og til afsluttende finslibning for en ensartet overflade.
| Produkttype | Rystepudser |
| Varenummer | 7423022 |
| Medleveret tilbehør | Slibepapir (Red Wood) P80, P120, P180, Transportkuffert, Bosch mikrofilter |
| Lydtryksniveau (dB) | 82 |
| Lydeffektniveau (dB) | 93 |
| Batteri inkl/ekskl. | Uden batteri og lader |
| Optagen effekt watt | 250,0 W |
| EAN 1 | 3165140337526 |
| Lev. Varenr. | 0603340200 |
| Bruttovægt (KG) | 2.694 |
| Model | PSS 250 A/AE |
| Watt | 250W |
| Drivmiddel | 230V |
| Vibrationsniveau | 5,5 m/s², 1,5 m/s² |
| Slibeflade | 92x182mm |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Robert Bosch Power Tools GmbH |
| Fabrikantens adresse | Max-Lang-Strasse 40-46, 70771 Leinfelden-Echterdingen |
| Fabrikantens land | Tyskland |
| Fabrikantens webadresse | www.bosch-pt.com |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |